Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan veszem észre ha a...

Hogyan veszem észre ha a hullámosaim tanulnak beszélni?

Figyelt kérdés
úgy értem ez már az? próbálkoznak? kettő van, egy fiú és egy lány és egy kalitkában vannak valamint kapnak valami beszédkészség fejlesztő tápot is és egy ideje az vettem észre hogy csipogva mint ha csak csicseregnének érthetően kicsipogják egymás nevét, meg nem értem hogy miért de csak reggel és este hajlandóak de akkor is csak egyszer annyit hogy szia... meg egyszer hallottam tőlük, de azóta sem hogy tesóm nevét csipogták... azért tettem ki ezt a kérdést mert valahol neten azt olvastam hogy mikor tanulnak vagy megtanulnak beszélni vagyis hangot utánozni akkor akkor az olyan mint ha én hangtorzítóba beszélnék... de ők kis kényes, vékony hangon csipogják ki azt a 4 szót a saját nevüket ( de itt nem tudom megállapítani hogy a saját nevét mondja-e pl a fiú vagy a lány nevét, és fordítva sem ) azt hogy szia és tesóm nevét... szóval? erre ti mit mondtok? nekem még soha nem volt hullámosom... pontos életkorukat nem tudom, de a fiú az október óta van nálunk a lány meg talán 2 hónappal később jött mellé...

2014. jún. 12. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem így tanulnak beszélni, ahogy te mondod. Az enyém a saját nevét tudta valamennyire mondani, de sose lett tiszta.
2014. jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a fiú csipi a lány meg pötyi de úgy hívjuk őket hogy csipike meg pötyike, és mikor csikpogják a nevüket, akkor nem csak annyit hogy csipi hanem kihangsújozzák a végéről a ke-t... hogy csipiKE pötyiKE...
2014. jún. 12. 23:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Beszédkészség fejlesztő táp...? Ez csak szerintem hülyeség? Nem a kajájuktól fognak megtanulni beszélni.
2014. jún. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vogel vit. beszédkészség fejlesztő 50g vitaminos keverék...
2014. jún. 13. 00:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A beszédkészségre semmilyen táp vagy vitamin nem hat. Ez egy jó marketing fogás, hogy eladják az amúgy semmire sem jó vackot.


Amikor beszélni, a beszédet utánozni próbálják, akkor eleinte még csak a szavak "dallamát" fogják lemásolni. Apránként tisztul le. Más, jobb beszélőkével megáldott fajoknál ez gyorsabban megy végbe és néha nekik már elsőre is összejön, de a hullámos az kicsit nehezebben kezd el "beszélni", náluk megfigyelhető ez a fajta gyakorlás. Viszont jól olvastad, a hullámos beszéde olyan lesz mint egy nagyon régi hangszóróból jövő recsegős, zajos adás. De ettől függetlenül felismerhető lesz majd.

2014. jún. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

szóval akkor ezek szerint már próbálkoznak a beszéddel?


valamint a dallam dolgot arra értetted amit írtam? hogy csicseregve és nem hangtorzítózva mondogatják ezt a néhány szót?

2014. jún. 13. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!