Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy harkály fiókát....

Találtam egy harkály fiókát. Megetettem, megitattam az interneten olvastam cikket, hogyan lehet. Utána mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hová vihetném? Vagy kinek szóljak, hogy esetleg jöjjön érte? Olvastam, hogy vannak Madármentők, de az egyik a Hortobágyon van, illetve a szállítást nem biztos, hogy megtudnám oldani.

Tegnap este a kutyám a szájában hozta oda nekem, és letette elém a madarat. Semmi baja nem volt, még nyálas sem lett a madár, de nem tud repülni, és így valószínűleg a macska elkapta volna.

Este adtam neki vizet, és pár szotyi magot megtörve és elfelezve sikerült megetetnem vele, tudom hogy rovar evő, de nem tudtam rovart fogni, viszont azt olvastam hogy télen magvakat keresnek.

Esetleg valaki tud segíteni, hogy mi legyen a madárral a továbbiakban?

Ma reggel akartam neki vizet adni, de majdnem megcsípett, tehát jól van, csak egyhelybe gubbaszt, nem tudom mit tegyek.

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. jún. 13. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Állatvédőket keress.

Ha esetleg nem viszik el, akkor is tudják, hogy kit hívj.

2014. jún. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Írok privit.
2014. jún. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
0%

Ha pestkörnyéki vagy, akkor beviheted a fővárosi állatkerbe, az élethalál házban foglalkoznak vadállatmentéssel. Plusz ingyen állatkertezhetsz egyet.


[link]

2014. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tiegris válasza:
0%
Minden fiókát fel lehet nevelni ezzel a tápszerrel, én most is nevelek hármat :2 háztartási kekszet vízbe áztatni, mellé kb, 2 centi banánt vágni, kéj nélkül , 1 keményrefőtt tojássárgája és egy kis calcimusc pár csepp vagy egy calcium tablettából kicsit kaparni bele. Ezt pürésíteni, de ha villával nyomkodod össze az is megfelel. Egy féldecis fecskendőbe felszívni és a madár csőrének a széléhez érinteni. Lassan nyomni és várni, hogy lenyelje. A begyét kell nézni, ha tele van akkor elég. a veréb különösen mohó, Amikor már kezd eltűnni a csőre tövében a sárga szín akkor lassan kell átállítani a rendes eleségre. De a legjobb felhívni az állatvédőket pl Komlón!és nelol átadni. Utánzással tanul enni, másik madártól, de a youtube is jó volt a galambnak , másfél óráig néztük ahogy csipegettek a többiek, utána ő is lassan megtanulta, hogy mire való a csőre! :D Figyelem a madárfiókáknál 3-4 óra súlyos éhezés, nem élik túl. 2 óránkánt teli begy az a biztos, ne próbáld otthom gilisztával etetni vagy más rovarral, lisztkukaccal stb. gyengék a belei és kilyukadnak. Szükségük van begytejre amit ez a püré helyettesít!
2014. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hívtunk madármentőt Székesfehérváron, átakartuk adni holnap a madárkát, levittük volna, de sajnos elpusztult. Etettük, itattuk 2 óránként, itattuk is, de egyszer csak össze esett és meghalt. :(
2014. jún. 16. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!