Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szelídítsem meg a hullámo...

Hogy szelídítsem meg a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
47 napos fiú,szombaton vettem és még vad.Ha ráteszem a kalitra a kezem már nem fél annyira,ha beteszem akkor se.Ha meg letakarom éjszakára akkor meg is simogathatom,bár mozgatja csőrét és igen nézelődik a kezem után.Az jó hogy a fürtös köles állandóan bent van a kalitkájában?Most tettem be petrezselyem és répa levelét.Hogy szelídtsem meg?Néha megbolondul és akkor pörög,mindent csinál így vadon is engedjem ki a szobába vagy csak majd akkor ha teljesen megszelídül?
2014. jún. 16. 19:27
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]

Így nézz ki:szürke szárnyú,sárga arcú,égszin kék hím :)

2014. jún. 16. 19:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi az első pillanattól kiengedtük, és ettől függetlenül szelídült. Később a vállunkra szállt és engedte magát simogatni is. :) Egy kicsit. De azért tudd, hogy a madárféle nemigen szereti a simogatást. A köles jó hogy bent van.
2014. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És pont ilyen volt a mi csőrikénk is :)
2014. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kornél a neve és Kori a becézése,este meg tudom simogatni,most 2-szer is finoman megnyomtam a lábát és ráült az ujjamra,de gondolom ez nem végleges.Nappal biztos nem menne mikor fel van pörögve.Hogy etessem a kezemből?Mert nem eszik,jó lehet mert most este van és fáradt de nappal hogy próbáljam meg?
2014. jún. 16. 20:29
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagy pedig ne nyúlkáljak hozzá,és úgy csináljam hogy ráteszem a kezem a kalitkára és egyre beljebb teszem?De hogy fog rászállni az ujjamra,nyújtsak neki kölest nem eszi?Vagy majd fogja?
2014. jún. 16. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Rá fog ülni magától is az ujjadra, amikor megszokja. Türelem! Szerintem a kalitkájába lehetőleg inkább ne nyúlj, mert ott sarokba szorítva érezheti magát. Amúgy is, hadd legyen egy biztonságos saját helye.
2014. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elöször is vasald ki,hogy ne legyen hullámos!
2014. jún. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a válaszokat,bár kedves Utolsó válaszoló a te válaszodra nem mondanák semmit,és ugye tudod,hogy midet vasald ki,hogy ne legyen gyűrödt?
2014. jún. 18. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!