Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem tudom, normális igy...

Gyümölcskosár kérdése:

Nem tudom, normális igy abajgatni egy kis kecskepapit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy költőpár kecskepapim, gyönyörűek. Van két 5 hetes fiókánk is, egy nap különbséggel születtek. A nagyobbikkal semmi gond, csodásan feljődik, ki be jön a fészekből, kis rosszaság, az ő neve dinnye, a kissebbnek lábszétcsúszása lett, mindkét lábára, de valami csoda folytán, a jobb lába magától helyrejött. :) Viszont a bal lába még nem, igy azt én tornáztatom neki, le is van maradva a feljődésben jóval kisebb mint a tesója, de már tollasodik ő is. Gondolom, a lábacskái miatt maradt le. Nem hinném, h beteg lenne, mert szépen eszik az apamadártól, és én is etetem, magam főze pempöből jó ideje, a lemaradás miatt. Amikor elkezdtem etetgetni elsőre, nagyon kis gyenge volt, meg nem is etették annyira a szülők, mostmár igen, a lényeg, h azóta nőtt, és hizott is. Sőt hihetetlen, de mióta tornázunk együtt a lábacskánkkal, saját magától is csinálja, ha szolók neki. Mondjuk sokat alszik, de azért huncutkodni is próbál sántikálva. Valaki mondta, hagyjam meghalni, h sánta meg gyenge,. ez még az elején volt, de nem volt szivem ,a sorsára hagyni. És valóban beindult a fejlődésben, járkál,igaz sántikálva. De olyen kis édes! A kezemben etetés után képes elaludni, és ott tornáztatni a lábát! Mikor visszateszem a fészekbe, rendesen kétségbe esik, kicsit megsimizem, és akkor megnyugszik, nem akarom még a tesókájától külön venni, mert azért még ott a helye! Sajnos viszont az anya madár csipkedi őket, lökné ki őket, nem tudom, mit tegyek? Az apa neveli őket, egyáltalán nem bántja a kicsiket, de anya úgy látom, ujra tojni szeretne. Kérdéseim:1. Szerintetek helyesen tettem, h igy kézbe vettem a kis papim sorsát? És hogy ennyire abajgatom? A tesókáját is szoktuk dajkálni,kis cukika ő is. És ha már eddig eljutottam a kis beteg lábú papimmal,már nem halhat meg? Mert tudom benne van még a pakliban, h igen, de én nagyon megakarom őt tartani, a nagynak már van leendő gazdija :) 2.:Lézethet, h a kicsi érzi rajtam, h mennyire megakarom menteni , és ezért küzd ő is? Azt tudom, h igen okoasak a papik, de ennyire? Érez rajtam vajon valamit? Szeretet? Törődést? Köszi a válaszokat! Krisztina
2014. jún. 16. 23:50
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Én egy szakértő vagyok, és állatorvos:)

Hát ezt igen érzi a madár!!

2014. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Most megnyugtattál nagyon! Olyan kis édes, mindig úgy bújik a kezembe! Sántikál, de tanul járni! Ugye nem fog már meghalni? Mert sokkal kisebb mint a tesókája! ki hinné, hogy ilyen kis okosak? Kriszti
2014. jún. 18. 20:02
 3/10 anonim válasza:

Mármint én nem látok bele az állatok fejébe....

Csak szeretném ezt hinni hogy ígyvan:)

és nemtudom hogy mi lesz sajnos.....

2014. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értelek, hát a kis fejükbe valóban nem látunk bele, de emlékszem, amikor a nimfalányomnak megsérült a lábán az egyik ujja, csak úgy bújt a férjemhez, mintha az anyja lenne! Ennek a kis kecskémnek, meg én vagyok az anyja! :) De a tesókáját is nagyon szeretem! Hát nagyon remélem, hogy megmarad! Nagyon a szivemhez nőtt! :) De tudom, hogy ez nagyon hosszú folyamat lesz. Nem gondoltam volna, h ilyen nehéz a fiókák nevelése! Mert rajtunk is múlik, hogy megmaradnak e! Az apa madár, addig nem is tudja etetni a két kicsit, amig mindennap nem adok nekik, főtt tojást! Ez is érdekes. Hiába van bent neki, mag, zöldség, gyümölcs, kevés! Ahogy beteszem a főtt tojást, eszik, és máris elkezdi etetni a kicsiket. Fura, h csak ő eteti őket, szegénykém reggeltől, estig eszik, h tudjon etetni, eszméletlenül jó apa madár! Ilyet még nem láttam! Az anya is nagyon ari, de már a polcokon, mindenhol keresi a következő fészkelő helyet. Ha a kicsik kirepülnek, és kiveszem a fészket, megtudom akadályozni, hogy kikeltse az újabb tojásokat, ha tojni fog? És igy nem lessz tojás visszamaradása, ha most nem tud tojni a fészekbe? Mivel a két kicsi még benne trónol! :) :)
2014. jún. 18. 22:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Remélem megmarad a kismadarad :)

Biztosan érzi a szeretetedet, és erőt ad neki.

2014. jún. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! :) Igen szerintem is érezheti, mert mikor kiveszem, úgy bújik hozzám, az etetgetések után is! Azért kezd már feljődni, pl: egyre több hangot ad ki, egy kis párnán szoktam gyorolni vele a járást, úgy ugrál, mint egy kis veréb, nagyon cuki, a beteg lábával is gyakorol! Csak hát , hamar elfárad, mivel, picike, és gyenge! Mostmár 5 hetesek, nagyon remélem,hogy megtanul repülni is! Csak testileg feljődik nagyon lassan, ez aggaszt még inkább! De ahogy erőt adok neki, a gondoskodásomat, és szeretetemet, és látom, hogy feljődik, ez nekem is erőt ad! Ám annak ellenére, hogy picike, tollasodik, és a kis homlokán van már egy kis piros "festőecset" ! Hát nem hittem volna, hogy ennyire nehéz, és fárasztó lesz felneveleni, egy beteg kis papit, de remélem nem hiába küzdünk 3 hete! :) Főleg lelkileg nehéz, de ezt szerintem mindenki megérti,, aki nagy állatbarát! De köszönöm a biztatást, :) azt hiszem mindkettőnknek, sok erő kell még! Ha kiváncsi vagy, rendszeresen irhatok róla, hogyan feljödünk! :) Kriszti
2014. jún. 24. 10:07
 7/10 A kérdező kommentje:
És még valami! Mivel a kicsi most egyedül maradt a fészekben, mert a tesókája már kirepült, nem lesz igy nagyon magányos? Mert néha megeteti az apja, meg én is etetem őt, próbálok vele foglalkozni, amennyire időm futja, csak sajnálom, szegényt, hogy egyedül van, senki nem törődik vele! Nem rosz szegénynek, igy egyedül, a fészekben?
2014. jún. 25. 10:41
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia! Két napja meghalt a kicsikém! :( :( Nagyon szomorú vagyok! És a kezemben! Még rámnézett, mielőtt elaludt! Másnap eltemettem a kertemben! Hát ne tudd meg, milyen érzés volt, mikor hetek óta kézzel nevelgettem, etetgettem dajkálgattam. Aki szereti a madarakat, az áttudja érezni, gondolom! Annyira hiányzik, a picurkám! :( :(
2014. jún. 28. 22:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Részvétem! Nekem nincs madaram, kutyás vagyok, de tudom mit érzel :(
2014. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, aranyos vagy! Hát nagyon nehéz lelkileg, tiszta depis vagyok, ám én is emellet nagy kutyás is vagyok, az idősebb lány, 11 éves, szerencsére nagyon jól van, de bele sem merek gondolni, ha ejön az ő "ideje" is, ha egy kis kis papi fióka ennyire megvisel :( nem gondolta, hogy ennyire fog fájni, és ez csak rosszabb lesz, persze gyönyörködök, a nagyobbik fiókámban, aki makkegészséges, és csodásan feljődik, nagyon kis éde, most 6 hetes, már repked a szobában! :( De a kis picurkámat senki nem tudja potólni! :( Hiányzik!!!!! Köszi az együttérzést, ari vagy!!!!
2014. jún. 29. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!