Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sok kérdésem van, szerintetek?...

Sok kérdésem van, szerintetek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan papagájt, ami tud beszélni, de nem kistestű. Van egy labradorom, imádja a madarakat, elég gyakran járnak rigók a kertünkben, de nem bántja őket, csak fekve nézi, hogy mit csinálnak. Szeretnék egy papagájt, de szinte a nullán vagyok. Annyit tudok, hogy kell ketrec, étel játékok stb... De melyik papagájt javasoljátok? Melyik ketrecet, játékot, eledelt? Állatorvosi költségek kb. mennyibe kerülnek majd? Olyanok válaszát várom akik tartanak vagy tartottak nagyobb, beszédre képes papagájokat! :) Előre is köszi :)

#papagáj #kalitka #madár ketrec
2014. jún. 17. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én igaz nem tartok túl nagy, és remekül beszélő papagájt de azért mielőtt választottam alaposan utána néztem rengeteg fajnak. Ha kezdő madártartó vagy, akkor nem ajánlott nagytestű papagájt venni, mert ha elrontod a nevelését, akkor elég durván meg tud sebesíteni. Érdemes egy kis hullámossal kezdeni, vagy nimfával, ők is tudnak néhány szó erejéig beszélni, de nem úgy mint egy jákó. Egyébként a guinness rekordok könyvében egy hullámos tartja a legtöbb szót tudó papagáj címet. Meg hát a nagyobb fajok kényesek: a lórik úgy tudom lágyevők, ami azt jelenti, hogy a természetben többek között nektárt esznek, és fogságban nehéz nekik enni adni. Ha jól tudom van nekik külön recept is. Egyébként szerintem jól beszél. Azután meg ott van az, hogy ne azért vegyél papagájt mert az menő, hogy van egy beszélő papagájod. Ez náluk egyedtől függ. Lehet, hogy egy sárgahomlokú amazon, (aki elég jól beszél általában) csak néhány szót fog megtanulni. Meg a nagy papagájok ára borsos. Az amazonok 70-190ezer között vannak, de fajtól függ, a jákó 100-200ezer, arák pedig több százezrek. A törpék azért olcsóbbak. Az a lényeg, hogy neked színpatikus legyen a madár, és bármekkora is legyen aggy meg neki mindent amire szüksége van! Ne rakd tele a kalitját mindenféle műanyaggal, mert ha megeszi meghalhat. Inkább fa játékokat aggy majd neki, és azt tudsz te is csinálni.(Van olyan fa amelyik mérgező, a szilva, alma tuti nem. Ne legyen permetes.)

Szerintem látogass el ide, és nézz szét. Én is sokat olvastam itt:

[link]

Szerintem talán a kissándor papagáj tetszene neked. Az ára is megfizethető, és sok fajta színben is van. Ja, meg más helyeken is nézz szét!

2014. jún. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!