Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nektek már volt olyan kötődése...

Nektek már volt olyan kötődésetek egy állattal, amit nem tudtátok leírni?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy "igen, a kutyámmal, mert olyan cukiii" hanem amikor az öledben van mondjuk, annyira bízik benned és annyira szeret, hogy legszívesebben csak ölelnéd és soha nem engednéd el.

Mi tyúkokat tartunk, a csibéket kézzel neveljük fel. Most van 4 tavaszi jércénk, akik nagyon összeszoktak és az anyjuknak hisznek. Van amikor leülök a kertben és egy hozzám közeli helyen mindegyik összebújik. Amikor kisebbek voltak az ölembe is másztak és a hasamon aludtak. Még most is nyakamhoz bújnak és én is sokat vagyok velük.

Ezt a kapcsolatot szeretném példaként állítani, és örülnék ha ti is leírnátok a történeteteket.



2014. jún. 17. 23:58
 1/6 anonim válasza:

Nekem a macskámmal van olyan kapcsolatom. Amikor együtt vagyunk, érzem, hogy ismer engem, érzi a jelenlétem, szeret velem lenni és annyira szeretem őt, mint egy barátomat vagy egy családtagomat. Amikor együtt vagyunk, érzem, hogy összetartozunk, ahogy minden élőlény a földön. Néha elgondolkodom, hogy az állatokkal való kapcsolat mennyire alulértékelt, mert a halála engem ugyanannyira megrázna, mint bármelyik szerettemé, ezért nagyon féltem is.

A macskák önzőnek tűnnek és maguknak valók, de tényleg tudnak kötődni a maguk módján, az enyém mindig döglött állatokat hoz nekem :D Ez a lehető legszebb gesztus tőle, cserébe azért, hogy etetem. Ha kimegyek a kertbe, és hívom, mindig odaszalad, pedig tudja hogy csak gyűrni akarom egy kicsit és olyankor ideges. Nagyon kiforrott személyisége van, akárcsak egy embernek, számomra pótolhatatlan.

2014. jún. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem a kis mopszommal. Kb 3-4 hónapja van nálunk, mert mentett kutya, verték, éheztették, fedeztették stb. Az oltásait csak a születésekor kapta meg, azóta semmit... Amikor elhoztuk, akkor még nagyon kis félénk volt, és pont aznap töltötte be a hetedik évét. Mindennap leültem mellé és simogattam, az ölembe vettem. Ma már elmenni sem nagyon szeretek itthonról, mert akkor mindig sír szegénykém, de amikor hazajövök, képes lenne lefutni egy maratont. :) Ugrál, csóválja a farkát, szaladgál fel-alá és várja a simogatást és a dédelgetést. Pár napja befogadtunk még egy mopszot, de azt már akkor tudtam, amikor belépett a másik a lakásba, hogy még egy kutyát, vagy akár élőlényt nem tudnék jobban szeretni, mint az elsőt :) És rá nem csak egy háziállatként gondolok. Ő a lelkitámaszom, a legjobb barátom egyetlen ember mellett.
2014. jún. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nekem a kutyám pontosan ilyen. Nagyon szeretem, ahogy eddig az összes kutyánkat. Ez kicsit furcsán hangozhat, de valahogy az állatokkal könnyebben megtalálom a közös hangot. Amikor meghalt az előző kutyánk, annyira szomorú voltam, mintha a testvérem halt volna meg. Még mindig rosszul érzem magam, ha rá gondolok.

Ha ránézek a kutyámra, úgy érzem, hogy jobban szeretem, mint eddig bárkit. Ő pedig állandóan mosolyog - tényleg -, automatikusan hozza a labdáját, beleül az ölembe, és ha néha megszidom, mindig követ, és megpróbál kiengesztelni. Nem tudom, mit éreznék, ha történne vele valami.

2014. jún. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gyémántlány ***** válasza:

Igen, a cicámmal. Négy éves korom óta velünk él, gyakorlatilag végignézte, ahogy pici gyerekből egy már nem annyira pici lesz :)

Bízik bennem; az ágyamban alszik, és mindig engedi, hogy megsimogassam a hasát, ami azt jelenti, hogy tudja, a gyenge pontjait is nyugodtan felfedheti előttem.

És tényleg, nem tudom leírni ezt az egészet. A cicám egy fantasztikus barát, és a legtöbb osztálytársammal simán felveheti a versenyt!

2014. jún. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen!!! Két saját kutyám volt eddig! A mostani 2 éves lesz októberben, nagyon szoros kötődés van kettőnk között, ugyanúgy mint az előző kutyuskámmal! Az első sajnos hamar elhunyt, inkább nem részletezném... :( Lelki társak voltunk, éreztem a lelkét, már 2 éve hogy meghalt, de néha még most is sírok.. :( bár a mostani kutyám pótolni tudja a hiányát valamilyen szinten, de egy űr mindig ott lesz a szívemben! Annyira szerettem, hogy elmondani nem tudom! Ő volt a kis mindenségem! A kis magzatom... így hívtam. Bár valaki nem hisz benne, de a halála után éreztem a jelenlétét még sokáig.. nagyon nehezen tudtam elengedni. De hiszem, hogy egyszer találkozni fogok vele és örökké együtt lehetünk! Ez éltet! Nagyon hiányzik, de a szép emlékek bennem élnek tovább! Sosem felejtem őt el! Ő volt, aki megalapozta a kutyákhoz fűződő hihetetlenül nagy szeretetemet! Általa nagyon sok mindent tanultam a kutyákról! Azelőtt is imádtam az állatokat, de most ők a mindeneim.. értük élek!
2014. jún. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! Öröm olvasni őket. :)
2014. jún. 18. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!