Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS, a varjúmnak nagyon...

SOS, a varjúmnak nagyon gyanús, szenvedős hangja van! Továbbá tetves, de utálja ha taperoljuk. Javaslatok, személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Eddig azért nem írtam ki a kérdést mert egyszerűen nem tudom definiálni.

Mélyebb, rekedtes hangja van, picit olyan mintha öklendezne(?) de mégsem. Valljuk be, egy elég kínkeserves, szenvedő hang. A károgása majdnem normális, az egyéb hangjai változak el rémisztően. Az életkedve látszólag nem rosszabb.

Köpetes kaját nem is adunk neki, mert fogalmam sincs mi a szakszerű, meddig kell várni a következő kajával.

Talán csak bemagyarázom, de eddig majdnem mindig akkor hallottam amikor felébredt.(?)

Tudom, azonnal doki elvileg, de hétvégén nincsenek, és nekik sem tudnám elmagyarázni, ott helyben meg nemhinném hogy megállapítja.


---

A másik, hogy tetves. Van Piret mix spray-nk, és előtte vettünk valami port is, de nem állatokra gyártják, és elég unszimpatikus volt.

Viszont bár elég szelídnek tartom, de tény és való, hogy ettől például fél, és azt is utálja - nem is szoktuk - ha lefogják.

A spray-hez hozzászoktatni próbáltam, elsétál mellette, de amint felemelem és fenyegetőnek érzi menekül.

Ha anyám lefogja én befújom mennyire fog utálni érte? Nem mintha lene más választás.



2014. jún. 21. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen varjúd van? Mióta van meg, ill mióta vannak ezek a tünetek?
2014. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Dolmányos.

(elvileg) egy hónaposan került hozzánk, és 3-4 hete van nálunk.

A tetvek úgy egy hete költöztek rá. (De például az ellen most fújtuk be. A a baj hogy 4 kezem nincsen, másra amadár megfogását pedig nem bíznám, de be kell valljam, csodálatos segítőtársam zseniálisan bele tudott fújni a szájába, szóval 10 perces szájöblögetés lett belőle. Remélem nem lesz baja, de ez így szörnyűrossz volt.

Ez a nyöszörgős-károgás már az első pár napban is volt. Egyszerűen azt sem tudtam még eldönteni normáis-e vagy tényleg betegség jele.

2014. jún. 21. 13:24
 3/4 A kérdező kommentje:
*Megoldódott*
2014. jún. 22. 08:26
 4/4 anonim válasza:
Bocsi hogy nem a kérdésedre válaszolok,de neked varjúd van?Az nagyon komoly!Azt hogy sikerült beszerezni?
2014. júl. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!