Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megszelídülnek valaha is a...

Megszelídülnek valaha is a hullámosaim?

Figyelt kérdés
Tavasszal kaptam két hullámost, mindketten fiatalok, és mindkettő tojó. Úgy kaptam őket, hogy rettenetesen félősek, a mai napig. Sokat olvastam róluk, de már akkor rettegnek, ha a közelükben vagyok, és ha beszélek hozzájuk akkor is félnek. Nem tudom mit tehetnék még....Az előző hullámosaim sokkal szelídebbek voltak, velül is ugyanúgy bánok, nem értem miért félnek még ma is... Valaki adjon tanácsot! köszi

2014. jún. 26. 11:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne add fel, nem lehetetlen a dolog.

Félés alatt össze-vissza repkedést értesz vagy csak elhúzódást??

Előbbi esetben: Kezdetnek indulj el a kalitka felé és figyeld meg hol van az a pont ahol már MAJDNEM repkedni kezdenek. Ezen a ponton állj meg és várj. Ne mozogj és ne nézd őket folyamatosan. Várd ki amíg megnyugodnak és nem a pánik határán vannak. Ha nyugodtak lassan fordulj meg és menj el a közelükből,menj ki a szobából egy időre. Ezt ismételd naponta ahányszor csak tudod és ha elkezdted a folyamatot de hagyd félbe,mindig várd meg amíg megnyugodnak. Ezzel azt fogod elérni hogy egyre közelebb tudsz hozzájuk menni pánik nélkül,egyre közelebb lesz az a pont ahol meg kell állnod.


Az utóbbi esetben vagy a fentit csinálod annyi különbséggel hogy azon a ponton állsz meg ahol már MAJDNEM elmenekülnek a kalitka másik felére.

Vagy én azt csinálnám hogy messzebb ott ahol még nem zavarja őket a közelség elkezdenék lassan jobbra-balra sétálni hosszú percekig naponta többször. Mindennap hozzájuk kicsivel közelebb csinálnám ezt. Aztán amikor elérek a kritikus közelséghez akkor elhúznám és napokig ugyanolyan távolságban csinálnám ezt amíg már nem zavarja őket. Ilyenkor megint kicsit közelebb mennék hozzájuk és ha szükséges megint napokig elhúznám. És ezt folytatnám addig amíg már közvetlenül a kalitka mellet sétálnék. DE attól hogy én ezt csinálnám még nem biztos hogy ez a jó módszer mivel te ismered a madaraid, te élsz velük te döntsd el melyik módszer lenne a jobb.

2014. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!