Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyon fél a nimfám, mit tegyek?

Nagyon fél a nimfám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy nimfa papagájt, és tudom hogy természetes ha picit fél de aggódok. A sarokban gubbaszt és figyel. Hogyan tudnám rábírni hogy kimásszon a kalitka sarkából vagy legalább igyon egy kicsit?
2014. jún. 28. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg kell szoknia a helyet, tegyél neki a kalitkába friss vizet, eledelt, és ne piszkáld a madarat, meg kell szoknia a helyet, ez pár napig eltart. Előbb-utóbb enni és inni is fog, lényeg, hogy most hagyd őt békén.
2014. jún. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ma még sehogy. A bolti nimfák lassabban szelídülnek, az egyik amit ott vettem 1-2 hónapja, mostanában kezdte csak el a kezemből elfogadni az ételt, de azt is csak ha látja, hogy a másik szelíd nimfa is onnan eszik épp. Amúgy meg sokszor még mindig fúj rám, de már nem olyan idegbajos mint az elején. A másik két bolti (kb. 2-3 hete vannak meg) szintén nem túl barátságos még, ők arrébb mennek azonnal ha benyúlkálok a ketrecbe (italt cserélni pl.). Ez a pár nekem is csak gubbaszt általában az egyik ágon de enni-inni már szoktak rendesen. (Ha hagyja őket a másik kettő...) Egyedül az a nimfám szelídült meg gyorsan, amelyiket egy embertől vettem aki otthon a házában tenyészt papagájokat hobbiból. Ő csak az első nap félt pár óráig, aztán napok alatt velem is összebarátkozott és egy barátságos, játékos madár azóta.
2014. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne aggődj, minden madár gubbaszt és fél pár napig, míg meg nem szokja az új helyét.
2014. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!