Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tegnap elpusztult egy kanárim,...

Tegnap elpusztult egy kanárim, ma egy zebrapinty. Lehetséges a, hogy ez a höingadozás miatt van?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 18:19
1 2
 1/12 Törpilla57 ***** válasza:
Ennél azért többet kellene tudni ahhoz, hogy segíteni, tanácsot adni lehessen. Ettek-e valamit, amit esetleg eddig nem? Nem kaptak-e huzatot? Volt-e elég friss víz a kalitkában? A hőingadozás mit jelent pontosan? Hirtelen hideg érte őket, vagy erős meleg? Van több madár is körülöttük, ha igen, ők még nem mutatnak semmi betegséget? Esetleg meg kellene hallgatni őket, nem veszik-e nehezen a levegőt (nem "szüttyögnek-e)? Ugyebár ők nem vadon élő madarak, és a kis testük nem elég ellenálló a hirtelen változáshoz, huzatot igazán nem bírják, és magukról sem tudnak gondoskodni, hisz be vannak zárva, csak az van, amit mi emberek - nagy-nagy odafigyeléssel!, vagy nem... - beteszünk nekik.
2014. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát én a huzatra gyanakszok.Itt egy kép a helyükröl: [link]

Azóta már kint le van betonozva az alja és meg van csinálva a földig.

Az apum adott nekik brokkolit(nem tudta,hogy nem szabad,de az már egy hónapja,és a többinek semmi baja.

2014. júl. 3. 19:53
 3/12 A kérdező kommentje:

Ja és külön ketrecben vannak tölük hullámosok és nimfák,és még egy másik ketrecben rózsásfejü törpepapagájok rozellákkal.Alul vannak még fürjek,de ezek közül egyiken sem lehet látni semmit.Söt a zebrapintyen nem is vettünk észre semmi különöset,mondjuk a kanári gubbasztott,külön is raktam,de másnapra elpusztult.

Pedig gondolom jól érzik magukat,mert most van 3 kanári fióka és 3 tojás,meg 3 zebrapinty fióka.

2014. júl. 3. 19:57
 4/12 Törpilla57 ***** válasza:

A brokkolit szeretik a kanárik. Persze az is és bármi lehet veszélyes, ha szennyezett, permetezett stb.

Azért az gyanús, hogy egymás után két madár is meghalt. A képet sajnos Facebook-os bejelentkezéssel sem látni, de - többek között - az a jó kinti röpde, amelyik 3 oldalról védett, különben huzat vagy erős szél éri a madarakat,amely halálos is lehet.

2014. júl. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk csak északi széltöl van védve.Ha még két oldlról raknánk oda deszkát,az jó volna?Délröl tudna csak befújni a szél.
2014. júl. 4. 09:45
 6/12 Törpilla57 ***** válasza:

Szerintem, ha itt rákeresel a röpde szóra, rengeteg választ kaphatsz. Vagy az idre.hu-n.

A lényeg szerintem: három oldalról védett legyen,huzat, erős szél ne érje őket. Valami szélcsendes helyre kellene állítani. Ha lehet a 4.oldal időnként védhetővé tehető legyen. Vihar esetén pl.

Tűző nap se érje állandóan őket, legfeljebb ritkán, vagy szűrt napfény, de árnyékos hely mindenképpen legyen, ahova - ha akarnak - be tudnak húzódni a nap elől.

Szerintem az is nagyon fontos, -bár ezt sokan elfelejtik-, hogy legyen két bejáratú: úgy értem, hogy legyen egy előtér, csak akkora(legalább),hogy be tudj állni, becsukd a külső ajtót, és úgy nyisd ki a röpde ajtaját. Enélkül, ha belépsz hozzájuk pl. takarítani, vagy enni adni, könnyen ki tudnak röppenni, és sajnos a szabad levegőn már nem sok esély van a befogásukra. Vissza nem valószínű, hogy visszamennek, vagy nem tudnak,kint meg meghalnak,..

2014. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Törpilla57 ***** válasza:
A másik: felsoroltad, hogy milyen madaraid laknak együtt. Ebben nem vagyok járatos (nekünk csak kanárik vannak), de mások biztos tudnak tanácsot adni, hogy milyen madarakat ne tartsunk együtt. Pl. a fürj úgy tudom nagy port kavar, meg a papagájok is, ami nem tesz jót a kanáriknak, mivel belélegzik azt.
2014. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És akkor is így kell megcsinálni a röpdét,ha be tudnak menni egy teljesen védett helyre?
2014. júl. 8. 19:55
 9/12 Törpilla57 ***** válasza:

Sajnos nekünk nincs kinti röpdénk, kalitkák és benti röpdéink vannak. Így nem vagyunk igazán kompetensek kinti röpde-ügyben, Csak megpróbáltam leírni, hogy - a saját tapasztalataink alapján - mire jó és érdemes odafigyelni. Javaslom az idre.hu-t, ahol fotóval, esetleg videóval ellátott tanácsok is találhatók a röpde-építés témában. Illetve, ha nem található most, akkor kérdezhetsz az ottani tenyésztőktől, szakértőktől,pl arról is hogy milyen madarak tarthatók együtt (ha muszáj).

Remélem tudtam segíteni.

A többi madár jól van?

2014. júl. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen a többinek semmi baja és már szerencsére a kanárik és a zebrapintyek is megálltak egy elhullásnál.Múltkor az egyik kanári elég ramatyul nézett ki,de az állatorvos adott gyógyszert a vizükbe és kopogjam le most már nincs semelyiknek semmi baja.
2014. júl. 9. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!