Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagáj ihat tejet?

A papagáj ihat tejet?

Figyelt kérdés

Van egy nimfapapagájunk, aki, ha bent eszek (vagy más a családból) kenyeret, mindig odajon hozzám és eszik a kenyeremből.

Na ma emellé az étkezésem mellé, tejet ittam(igazi piaci tejet); azt is megkóstolta. Sőt, ízlett neki(maximum csak 5 kortyot ivott belőle ).


Szabad ezt hagyni a madárnak? Régebben már a teát is megkóstolta.



2014. júl. 4. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:

azt hogy tejet ihat passz de szerintem nem ha jól tudom nincs megfelelő enzim a szervezetében a tejcukor lebontásához és megbetegedhet (jobb esetben csak fosik) sok emberben sincs meg ez az enzim ezért ehetnek ihatnak tejtermékeket pl a mongolok egyáltalán nem is ihatnak friss tejet


de szerintem kenyeret se szabad adni a madaraknak úgy hallottam hogy beledagad a gyomrukba és meghalnak szerintem maradj a magoknál

2014. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, vizet ihat csak és kenyeret se adj neki máskor.
2014. júl. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nincs olyan enzimjük ami lebontja a laktózt(tejcukrot).

Nálam a kenyér a passz mert pl. az egyik nimfám az előző gazdájánál evett kenyeret nem is egyszer mégse lett semmi baja de olvastam hogy bajuk lehet tőle így én nem adok és nem is tanácsolom.

A teából időnként pár kortynyi még hasznos is lehet de nem minden tea jó nekik. Én ha adok akkor zöldteát(zöld mező) adok nekik mézzel. A koffeinesek nem jók.


A gazdájukhoz kötődő madarak mindig azt akarják enni amit a gazdájuk de ez sok esetben a megbetegedésükhöz, halálukhoz vezet.

Ha ennyire együtt akar enni veletek használjátok ki és ha tudtok szerezni olyan vegyszermentes gyümölcsöt,zöldséget ami neki is adható akkor azt egyetek mellette és kínáljátok meg őt is. Ha ezekből eszik az csak jó,egészséges a számára.

Kenyeret és hasonló emberi kajákat pedig ne kapjon. Amikor odamegy enni,lopni pl. a kenyérből akkor zavarjátok el, szoktassátok hozzá hogy amikor valamelyikőtök eszik ő nem mehet oda hozzá, csak akkor ehet abból amit ti esztek ha ti kínáljátok meg vele.

2014. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kenyeret, mióta megvan nekünk, mindig eszik velünk(én rendszeresen abban a szobában reggelizek/vacsorázok, ahol "lakik") és eddig semmi baja nem lett tőle.

A chipseket se veti meg néha, bár azt azért mértékkel engedjük meg.

A gyömölcsöket nem szereti, csak az almát, zöldségeket egyáltalán nem eszi meg... Fura ízlésű kismadár, az biztos.

2014. júl. 4. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele hogy ha valami ártHAT nekik akkor inkább mellőzöm nehogy aztán később MIATTAM legyen bajuk.

A chips köztudott hogy embernek se egészséges akkor képzelheted mennyire árt egy 90grammos madárnak aki a sokkal kisebb testtömege miatt sokkal érzékenyebb az ártalmakra mint az ember. A só,ízfokozó,stb egyáltalán nem való neki.


Írhatnám hogy a te dolgod mit csinálsz de nem írom mert a tetteiddel nem magadnak ártasz hanem egy ártatlan élőlénynek akinek az élete,egészsége a te kezedben van. Tőled függ hogy egészségtelen kajákat eszik és pár év múlva máj,vese baja lesz szegénynek vagy rászoktatod a gyümölcsökre,zöldségekre,csíráztatott magokra,főtt tojásra,stb és sose lát orvost, még sok-sok évig él.

Ha kitartóan ennéd előtte újra és újra csámcsogva,stb hogy érdekelje,megkívánja a zöldségeket,gyümölcsöket nem hiszem hogy ne kóstolná meg őket.


Az én nimfáim(és egyéb papagájaim) ma pl. őszibarackot, almát ettek és mirelit mexikói zöldségkeveréket párolva.

Nagy kedvenc mindenféle,fajta papagájnál a kukorica. Ezt szerintem még a te nimfád is megenné sőt megimádná az első 1-2 alkalom után.

2014. júl. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Az én papagájom a zellerzöldet imádta nagyon, amikor friss, ropogós volt, és a görögdinnyére azonnal rászállt ha ettem, kapkodta ki a magokat.
2014. júl. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!