Kezdőoldal » Állatok » Madarak » S. O. S! Segítség! Mit tegyek...

Vazulnéni kérdése:

S. O. S! Segítség! Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy kb. 10 perce az udvarunkon találtam egy rigót, aminek a farktollai hiányoznak, ki vannak téve, magyarul röpképtelen. Jelenleg egy dobozban van. Mit tegyek vele? dobozba tettem, mert felénk sok a macska, és megennénk... Próbáltam neki élelmet találni, de sajnos nem sikerült. Mivel próbálkozzak? Engedjem el? Esetleg vessek véget a szenvedéseinek? Gyors válaszokat pls

2014. júl. 5. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ő még fióka. Így ugranak ki a fészekből, röpképtelenül. Elbújnak, a szülők etetik (guglizd meg). Sok tanács van a neten, mit kell tenni kisrigókkal. Ha kézzel megfogtad, jelentősen csökkentetted az esélyeit.

Ha etetni próbálod, csipesszel és macskakaja, tojás, alma keveréket adj neki. Estére most vidd be, vagy helyezd biztonságba.

2014. júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem értek a vadmadarakhoz de azt tudom hogy a rigófiókák már azelőtt "kirepülnek" a fészekből mielőtt repülni tudnának. A szülők megkeresik és etetik őket. Nem szabad őket begyűjteni mert ez náluk természetes.


Attól hogy nincsenek farktollai egy madárnak még tud repülni. A manőverezés,fordulás nehezebb farktoll nélkül de maga a repülés simán megy nekik. Legalábbis ezt tanultam meg amikor az egyik nimfapapagájom fiatal korában az össze farktollát letörte. A rigó valószínűleg azért nem tud repülni mert még fióka.



Miért csökkentek volna az esélyei attól hogy a kérdező kézzel megfogta? A madarak(kivéve néhány faj) nem éreznek szagokat így ha visszaviszi az udvarba(akár fentről nyitott dobozban) és megtalálják a szülei ugyanúgy megetetik.

Persze ha semmi nyoma a szülőknek akkor ne hagyd kinn.

2014. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy nincsenek farktollai? Látszik, hogy ott volt, de ki lett tépve???

Ez esetben vidd be az állatkertbe a Madármentő Alapítványhoz, vagy ha vidéki vagy máshova: [link]


Ha pedig mégis ott vannak azok a tollak, csak még kicsik, akkor tedd vissza a kertbe a madarat, hátha még az anyja megtalálja és vess véget az állatkínzásnak!

Máskor pedig ne szedj össze minden állatot, amit meglátsz, ha nem ismered az életmódját!


A macskákat azokat összeszedheted! Nem az utcára és más kertjébe valók.

2014. júl. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A kérdés hülyén van kiírva, mert húgom írta ki... Hazajöttem, és nekem is megmutatta, és egy kis rigó volt. Letettük, boldogan szaladt az anyja után. Ma reggel viszont kimentem bicózni, és láttam a szegénynek a fejét.. egy macska gondolom végzett vele... :'( És nem a mi macskáink, hanem a szomszédé stb... Járnak át horgászni, mert az udvarunkon van egy tó... Vettünk már macskariasztót is, de semmi... :(
2014. júl. 6. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos az emberek akár direkt, akár felelőtlenségből agyba-főbe szaporítják a macskákat, azután pedig nem törődnek velük, és hagyják kilógni őket. Undorító, és az is, hogy nem hoznak törvényeket erre, nem büntetik a felelőtlen macskatulajdonosokat.


Mindenhol ez megy egy rokonoméknál, ahol mindig volt sok madár, rigó is, már rigó hangját évek óta nem hallották! A macskák teljes létszámukat kiirtották a környékükön. Szomorú.

2014. júl. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Medvi ***** válasza:
31%
Könyörgöm, ne mondj már ilyet, hogy a macskák kiirtották az összes rigót! Ha ez igaz lenne, akkor nem lennének madarak a Földön! A kis madárfiókákat nem csak a macskák eszik, hanem a nyestek, sünök és mókusok is!!! Ez a természet rendje, hogy a ragadozó elkapja a zsákmányállatot, de abból is mindig a gyengék, betegek, kevéssé életképesek esnek áldozatul, az erősek megmaradnak és tovább szaporodnak. Ha nem tudsz belenyugodni a természet rendjébe, akkor a teremtőnél reklamálj, aki így csinálta meg a táplálékláncot. Egyébként egyetértek a macskák ivartalanításával, de sajnos ez a legtöbb embernek eszébe sem jut.
2014. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Medvi! Senki nem írt olyat, hogy a macskák kiirtották az össues rigót! Olvasd el még egyszer!

Azt írtam, hogy az ismerősöm környékén! Ott tényleg ez történt. Egyre több és több a macska az utcájukban, gazdáik általában öreg nénik, akik nem ivartalanítják a macskáikat, és nem törődnek azzal, ha egyik-másik megellik. Viszont annyi pénzük nincsen, hogy a sok kismacskát is etetssék, és egyszerűen nem törődnek velük, azzal sem törődnek, hogy csináltassanak maguknak olyan kerítést, amin nem szökik ki a sok macskájuk. Mások pedig, mint az ismerősömék, ahol nincs macska, ők egyszerűen már képtelenek tenni az ellen, hogy megakadályozzák mások macskáinak a saját kertjükbe történő belépését. Ők sem gazdagok, hogy más macskái behatolása ellen védekezzenek. Így kénytelenek voltak végignézni, ahogy évről évre egyre kevesebb lett a rigó, hosszú ideje egyáltalán nem is hallották a hangjukat. Régebben évente tucatnyi macskák által legyilkolt rigót találtak. Biztosan macskák voltak, néha látták is bentről, ahogy a macska lesben áll. Volt, hogy ki tudtak szaladni és elzavarni, ezzel megmentve a madarat, de volt, hogy nem...


A macska egy háziasított állat, emberi tevékenység miatt van ennyire sok macska. És egy ilyen túlszaporított faj nem tekinthető hagyományos értelemben a tápláléklánc részének! Ha az lenne, hogy nem tartana senki macskát, nem is etetné, és kint élnének a vadonban, akkor természetes lenne, ha madárra vadászik! Akkor ők sem lennének ilyen káros mennyiségben, mert közüllük is csak ez erősebbek élnének túl.

De így, hogy HÁZI ÁLLATOK és az embertől ENNI KAPNAK, LAKHELYT KAPNAK, így nem természetes, hogy madarakat gyilkoljanak!


A nyesteket nem eteti ember, ők vadállatok, kénytelenek valamit enni és igen, rájárnak a tojásokra és fiókákra.

A mókus inkább mást kajál...

A sün pedig az életbe nem fog fára mászni, nagy tévedésben vagy! Madárfiókát akkor eszik, ha az a fióka ki van potyogva a fészekből, és jó eséllyel már halott vagy menthetetlenül megsebesült. Földön táplálkozó rigót, rozsdafarkút vagy más pedig nem fog megfogni, mert annyira nem ügyes, és marad a rovaroknál és a gilisztáknál. (A földön fészkelő madarakat pedig most ne számold ide, mert kertekben, emberi környezetben nem jellemzőek a talajon fészkelő madarak.)


Szóval rossz a példád. Az említett állatokkal szemben viszont a háziasított macska nemcsak a madárfészkeket fosztja ki, hanem a felnőtt madarakat is levadássza.

Ha egészséges szinten lenne tartva a macskák száma, akkor nem jelentene vészes bajt a gyilkolásuk, de mivel ez nem így van, mert már túl sok a macska a felelőtlen emberek miatt, így igenis baj, amit tesznek és egyáltalán nem a természet rendje ez!

2014. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!