Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Felneveltem egy kiscinkét....

Felneveltem egy kiscinkét. Imádom. Ő is szeret. Ma éjjel a házunk falán lévő kitekerhető ponyva szerkezetén ült el. Ott alszik éppen. Beteg lehet?

Figyelt kérdés

Különleges a kapcsolatunk. Már 2 hete szabad, de gyakorta visszajár enni (tojássárgája). Sokszor repül rám. Előfordult már a legutóbbi nagy vihar előtt, hogy a nyakam hajlatában ült el. Hiába szaladtam, settenkedtem, mindig utánam szállt, befészkelte magát.

Rendeltem neki éjszakai odút (ülőrúddal) de sajnos még nem érkezett meg.

Nagyon aggódós vagyok és stresszbeteg, most is sirdogálok, hogy azért keresett a házunk közvetlen közelében, mert valami komoly baja van.

Szerintetek?


2014. júl. 5. 21:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
17%
A madárnak az lenne a legjobb, ha elzavarnátok. Így rossz emléke lenne az emberekről, és így nem tudják elkapni, esetleg bántani. Ha már 2 hete szabadon van nem valószínű hogy komolyabb gondja a akadna. Tegyétek ki neki az odút, vizet, télen etessétek, ezzel teszitek vele a legjobbat.
2014. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nincs baja. Hiszen írod, hogy sokszor visszajár. Jól érzi ott magát. Nagyon megható történet, bárcsak több ilyet lenne hallani. :)
2014. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
73%

Szerintem nincs különösebb baja. :)

Istenem, ez nagyon aranyos, majdnem elsírtam magam, miközben olvastam! :)

2014. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Hogy zavarjam el, kerepeljek.:) Nem babusgatom, de már előfordult, hogy ő nem akart lekopni.:)

Más emberektől tart, még a férjemtől is.

Vannak már cinkehaverjai, velük van, éjjelente is, ma ez egy ilyen kivételes alkalom (meg az, amit leírtam).

Kicsit kikészültem, hogy valami baja van, de nem tudok neki segíteni.


Itt kelt nálunk a kihelyezett odúban, de ő volt az utolsó, későn kikelt, pár napos lemaradása van, de azóta a tesóival haverkodik.

Igazi csoda.:)


Nem borzolódott a tolla, evett, ivott, mielőtt elült.

2014. júl. 5. 21:18
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ez annyira aranyos :)) Ha aggódsz, szerintem nyugodtan felhívhatod a Hortobágyi Madárkórházat, biztosan el tudnak látni további szakszerű tanácsokkal: [link]
2014. júl. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszi, srácok. Miatta vettem ki az éves szabimat, hogy felnevelhessem, a kisszobát röpdévé alakítottam, ott hédereltünk majdnem 2 hétig.:)

Én tanítottam repülni, együtt csicsergünk (hihetetlen volt hallani egy énekesmadár első dúdolását, még zárt csőrrel).:)

Életem egyik legnagyobb élménye ez a madárka.

2014. júl. 5. 21:21
 7/25 A kérdező kommentje:
A Hortobágyiakat hívtam legelőször (már ismernek egy veréb kapcsán:), de most ilyennel, nem akarom őket izélgetni. Gondoltam Ti itt ismeritek a madárkák viselkedését, kíváncsi voltam, ez belefér-e a normálisba.
2014. júl. 5. 21:22
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz senkivel tök jó amit tettél. S szerintem ne aggódj bár van hogy egy állat nem jön vissza. De ez ne szegje kedvedet s továbbra is maradj ilyen. A lelki szegényekkel meg akik itt élik ki magukat mint már írtam ne foglalkozz. Én a macskákkal vagyok így. Felnevelem, megmentem, aztán van hogy nem jön vissza. Ez benne van. De most zárjam be egy életre? Nem lenne neki jó ezt tudom mert Pesten nem jártak ki de nem is élvezték.
2014. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 kohdf hirte válasza:
Istenem de édi :) nyugodj meg szerintem nincs semmi baja , de az ilyen kicsi madarakkal vigyàzni kell :)
2014. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ja s macsekoknál is van hogy napokig nem kerülnek elő. Attól meg hogy téged elfogad más mindenkitől tartani fog. Nem hülye csak állat. A macska is odajön tekereg akár az utcán is de ha valakivel vagyok már nem.
2014. júl. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!