Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Találtam egy felborult...

SOS! Találtam egy felborult fészket,2tojás van benne, ki fognak még kelni?

Figyelt kérdés
Abba a fészekbe volt 2tojás. Most a ojásokat egy lámpa világítja. Kifognak még kelni????
2014. júl. 7. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem de neked is sok eszed van h elhoztad!
2014. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A papám visszahelyezte óvatosan a fészket 4 nappal ezelött de egészen mostanáig nem jött vissza az anyja, az apja a tojásoknak.
2014. júl. 7. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy megkezdte-e már a madár a költést vagy sem.

Ha megkezdte, tehát pár nappal ezelőtt már folyamatosan ült rajtuk és melegítette, majd napokig nem ült rájuk, akkor már nem fognak kikelni, mert mivel melegek voltak, megindult bennük a fejlődés, és ha ezután lehűlnek, akkor leáll a folyamat és nem fordítható vissza újabb melegítéssel.


Ha nem ült még rajtuk az anyjuk, akkor viszont kikelhetnek még. Általában naponta raknak le egy tojást, és ha összegyűlt a megefelelő tojásszám, aztán kezdik csak kikölteni őket, akkor ülnek rájuk. Ha még ez nem történt meg, akkor kikelthetőek mesterségesen. De ahhoz nem csak a meleg, a megfelelő páratartalom is fontos, ami nehéz ügy...

2014. júl. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
6-án mozgott benne egy halvány csík,7-én 2 fekete pötty volt benne,8-án lett abbol a kettő pöttyből 1 nagy pötty szerintem az egyik tojás jó. A másik tojásban egy piros kör abban meg egy kis fekete pötty volt.
2014. júl. 8. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!