Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért kopaszodik körbe a...

Sebok kérdése:

Miért kopaszodik körbe a hullámos papagáj szeme?

Figyelt kérdés
egyik szeme körül egyre vastagabban kör formában hullik ki a toll vagyis szinte a bőr látszódik ki.mit tegyek mi baja lehet?mivel tudom segíteni? kedve ,hangja minden tökéletes amúgy.semmit nem változik,de valamitől csak van.

#papagáj hullámos papagáj
2014. júl. 8. 13:31
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Szerintem neked is ugyanez a problémád: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__5830245-az-e.. enyém a 8. válasz


Ajánlok neked egy gyógyszert rá ezt kaptam én is: SH-Ivermectin Legyen szép papagájod :D

2014. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Még hozzáteszem a hasznáati utmutatást is : Cseppencs belőle egy cseppet a papagáj tarkójára ott ahol a csőrével nem tudja elérni :D Jobbulást neki
2014. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A gyógyszer neve mégegyszer: SH-Ivermectin és ha tudsz akkor selbruha márkájút vegyél de ha nem tudsz akkor jó a panzi is mert a többi nem valami jó csak ezek
2014. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A használati útmutatáshoz még pluszba hogy heti 2-szer cseppents
2014. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ó nagyon köszike.és hogy fogjam meg? amikor ez totál vad.anno a macska hozta :) nah nem baj megoldom.. a másik honnan kerülhetett atka bele amikor semmivel nem tud kapcsolatban lenni? még az erkélyre sincs kirakva hogy kapcsolatba kerüljön bármivel is :(csak hogy mit próbáljunk meg elkerülni ezután..
2014. júl. 18. 12:10
 6/6 anonim válasza:
Hát atka az nagyon sok helyen előfordul most te egy panelban laksz nem? Ha van az erkély előtt egy fa de mégha nincs is akkor is jöhetnek más madarak oda vakaróznak és már ott is az atka én ezt így tudom elképzelni vagy ha lakik más állat valami madár fajta a panelban vagy ahol laksz akkor tőle is elkaphatja. De én még olyat is Hallottam hogy lehet valami ütődés érte a szemét meggyengült azt atkák pedig kihasználták és bemásztak védetlen gyenge területre és ugy elszaporodtak hogy kellett nékik hely és bemásztak a bőre alá. De én ezzel a sztorival inkáb szkeptikus vagyok amúgyis az atka szerintem a madárban mindenhol van de biztos van egy terület amit elfertőzik. Az elkerülése érdekében nem nagyon tehetsz sokat mert atka az mindig lesz benne de szerintem gyugodtan kirakhatod az erkélyre is mert kell neki a friss levegő De várj eszembe jutott még valami hogy hogy lehetne kirakni belőlük egy részét az átkának ha szereti a vizet vegyél neki fürdetőt langyos vizet rakj bele vagy ha nem szereti vegyél egy víz permetezőt és egynap 2szer3szor locsold meg de még az is jó hogyha berakod a zuhanyzóba és lezuhizod csak Figyelj a fejét ne érje azt nem szereti... Anegfogásához mondok valamit hátulról próbáld meg majd megfogni az jobb mert nem fog neki fájni amikor meg becseppentedd akkor úgy Csoport csináld hogy lefogod a nyaka két oldalát egy nagyon kicsit aztán a fején vagy a tarkóján vagy ahol nem éri el cseppentesz egyet egy héten lehet 2szer3szor is =D=)=)
2014. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!