Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámospapagájom viaszhártyáj...

Hullámospapagájom viaszhártyája felett egy 1-2 mm-es pukli keletkezett. Hogy tudnám kezelni?

Figyelt kérdés

Kezdetben rózsaszínes volt, mostanában "kiszáradt" sötét, Nem szép látvány, szegény madarat is zavarja, gyakran vakargatja, talán az egyik orrlyukát el is zárja. Kicsit folyósabb a széklete, mint kéne, és gyakran pihen napközben. De amikor fent van, akkor a viselkedésében nem látok semmilyen rendellenességet, nem néz ki rosszul, eszik, repked, csipog, ahogy eddig is.

Nem tudom, hogyan lehetne segíteni neki, állatorvos még nem látta, mert ilyen "speciális" problémára nem vagyok benne biztos, hogy lenne ötlete az orvosnak, de akkor is nagyon sokat kérne el, mert "ránézett".



2014. júl. 9. 16:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Vele egy nagy kalitkában lakik a párja, akinek semmi problémája sincs.
2014. júl. 9. 16:46
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Helyes, akkor ha bármi baja van netán, hagyd meghalni, az ingyen van.
2014. júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

DE LEHET TUDNA SEGÍTENI EGY DOKI!


Nem jó a széklet, bágyadtabb, pukli, de azért csak hagyjad szenvedni szegényt... Az ilyenektől kapok hülyét...!!!

Minek neked madár? Ne tarts állatot!!

2014. júl. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Uramisten, emberek. Nem szenved. Kicsit zavarja a kinövés. Ami már régóta megvan neki. A széklete nem volt hasmenéses, és azóta azzal sincs baj. Csak a pukli van. És ha állatorvoshoz nem is vittem, mert a nagyrészüknek fogalma sincs ilyen speciális madárbetegségekről, ha olyan orvost tudnátok tanácsolni, aki ért hozzá, akkor ahhoz szíves örömest elvinném. De mivel NINCS rosszul, és nem bakteriális/vírusos gondja van, ezért nem lottózom azzal, hogy több helyre cipelgessem szegényt, stresszelve az utazással, aztán megnézzék, és azt mondják, hogy nem tudja mi a baja, de 7k-t perkáljak ki. Ellenben a haziallat.hu-n is feltettem a kérdésemet, és válaszolt is rá egy SZAKÉRTŐ (link lent). És ezek alapján ő se sokat tudott tanácsolni, csakhogy gyulladáscsökkentő krémet használjak. (A vörös szemkörnyék (nem szem) a vakargatástól volt neki, de az is már egy jóideje elmúlt (mert már nem annyira vakarja)) Kamillateával kezeltem napi 1-2-szer egy hosszú időn át, de nem hozott tartós eredményt. Szóval, ha van bármilyen tanácsotok, akkor azért nagyon hálás lennék, a "hagyd meghalni" tanácsokat meg tartsátok magatokban. Ti se és senkise halt bele pl. egy benőtt körömbe, vagy szemölcsbe a talpon, csak nagyon zavaró tud lenni. Várhatóan még 10 szép évet fog leélni, ha semmi nem jön közbe, csak szeretném, ha az a valami a fején se zavarná.
2014. júl. 16. 23:35
 5/7 A kérdező kommentje:

A "link lent" kimaradt:

[link]

2014. júl. 16. 23:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Értem. Ezeket elfelejtetted mondani, hogy a széklete már jó,kezeled kamillával, már nem vakarózik, és hogy a pukli régi dolog.

Annyit írtál, hogy zavarja a madarat, rossz a széklet, vakarja, gyakran pihen,talán elzárja az orrlyukát és te nem teszel semmit. Mit kellett volna ezek alapján válaszolni?

Mindenesetre örülök, ha joban van a madár

2014. júl. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Itt van egy ilyen speciális (egzotikus állatokra is szakosodott állatkórház)

[link]

2015. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!