Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 4-5 hónapos nimfa papagájom...

4-5 hónapos nimfa papagájom van, ha oda tartom az ujjamat harapni akar, fiú papagáj, azt szeretném elérni hogy az ujjamra üljön kb.2 hónapja vettük, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. júl. 10. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:

A bizalom kialakulása hosszú idő.

Foglalkozz vele naponta több órát, próbáld kézből etetni türelmesen, beszélj hozzá, legyél a közelében és mindig maradj nyugodt,magabiztos ne erőszakoskodj,ne legyél ingerült.

Mivel már 2 hónapja nálad van ha eddig nem tetted ki is kéne már engednek a szobában. Mivel nem szelíd szoktasd botra. Azaz kalitkán belül vedd rá,csalogasd rá,stb hogy ráálljon egy hosszú kezedben tartott ülőrúdra(gyakorold ezt pár napig vele mielőtt kiengeded) és akkor talán kint is rá fog állni így könnyebben vissza tudod rakni a kalitkába de az is lehet hogy magától bemegy.

2014. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi már kiengedtük egyszer mi fogtuk meg egy törölközővel koszi tanácsot!!! :-)
2014. júl. 12. 22:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért írtam hogy szoktasd botra, csalogasd be vagy bármi ami eszedbe jut de megfogni ne fogd meg mert a megfogással csak elveszted a meglévő bizalmát és nehezebben nyered vissza.
2014. júl. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mennyi idő a szelidítése??
2014. júl. 12. 23:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Változó.

Nagyban attól függ hogy mennyit és hogyan foglalkozol vele. De függ a madár személyiségétől, viselkedésétől is.

2014. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Az nagyon nagy hiba volt hogy törölközővel fogtátok meg, meg kellett volna várni amíg magától megy vissza.

Szelídítés.. hát ez változó, nekem ahogy hozzám került a nimfám, első nap űlt az ujjamon kalitkán kívűl, 4-5 hónapos madár még jól szelídíthető.

úgy csináld ahogy az első válaszoló írta, először kalitkán kivűl beszélj hozzá és menj egyre közelebb a kezeddel és a testeddel is a kalitkához, majd mikor nem fél már, benyúlhatsz, lehet megijed, de akkor ne ijedj meg és rántsd ki a kezed, mert én ijedtem már meg :d, benyúltam és hírtelen elkezdett csapkodni a szárnyával, úgy megijedtem hogy miaz isten :d, de aztán meg kell várni hogy lenyugodjon, ezt próbáld többször ki magokat is adj neki így óvatosan, nekem, első nap volt h tartotta a kis fejét h símogassam, de azért mikor odanyúltam elhúzta a fejét a kis mocsokja :D

legyél türelmes, sok sikert!

2014. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül és hol lehet venni clickertrainninget??
2014. júl. 15. 18:29
 8/9 anonim ***** válasza:

A clicker training egyfajta technika amivel a madarat(de bármilyen másfajta állatot is) meg tudod tanítani bizonyos dolgokra,hozzá tudod szoktatni dolgokhoz de akár szelídítéshez is lehet használni. Clickert(klikkert) állatkereskedésben,Fressnapfban tudsz venni(eredetileg kutyafelszerelésként árulják). Max. ezer forint de inkább olcsóbb. A clicker egy kis kézbeilleszkedő eszköz amit ha megnyomsz egy mással nem összetéveszthető klikk hangot ad ki. A clicker training lényege hogy valamilyen úton-módon(persze nem erőszakkal) eléred hogy az állat azt csinálja amit akarsz,elvársz tőle és abban a pillanatban amikor megcsinálja megnyomod a clickert és jutalmat adsz neki. Egyértelművé teszed a klikk megfelelő időzítésével hogy miért kapja a jutalmat,dicséretet ezáltal meggyorsítod a tanulási folyamatot.

A jutalom általában a madár kedvenc kajája pl. fürtös köles amit csak úgy nem kap, csakis tőled a kezedből kapja akkor amikor clicker trainingeztek. DE nem csak kaja lehet.

Pl. a te nimfádnál nem tudsz jutalomfalatot adni mert nem eszik a kezedből,nem vagytok annyira jóba. Tehát te azt csinálhatod hogyha az ismerkedésetekhez akarod használni a clicker traininget hogy lassan felé nyúlsz(NEM olyan közel hogy harapni akarjon) ott tartod az ujjad pár másodpercig és ő mivel nem akar se harapni se menekülni azaz azt csinálja mit elvársz tőle klikkelsz és jutalmul kiveszed a kezed a kalitkából,kimész a szobából pár percre. Ezt ismételd naponta sokszor. Mivel fél tőled,nem akarja hogy a közelében legyél az hogy eltávolodsz tőle számára jutalom. De ha már szelíd annyira akkor elmenetel helyett adhatsz neki pár falat fürtös kölest is. Pár nap után már nyúlhatsz olyan közel hozzá amikor már csípni akar,fenyeget. Amikor elég közel van hozzá az ujjad és már fenyeget akkor állítsd meg és tartsd ott az ujjad várd meg amíg megnyugszik(ha odébb megy lassan vidd utána a kezed és ugyanolyan távolságban tartsd a kezed tőle mint akkor volt mielőtt odébb ment) mindig várd meg amíg megnyugszik és amikor már nem akar csípni klikk és jutalmazd meg. Így idővel megtanítod neki hogy ha felé nyúlsz nem akarsz tőle semmi mást csak azt hogy maradjon nyugodt,ne támadjon és ne meneküljön el mert nem akarod bántani. Idővel egyre közelebb tudsz majd nyúlni hozzá támadás nélkül míg végül a simogatást is hagyni fogja.

2014. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ megteszek mindent, hogy meg tudjam simogatni és az ujjamra üljön!
2014. júl. 15. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!