Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges, hogy a hullámos...

Lehetséges, hogy a hullámos papagáj ennyire jól érezze magát az ember nélkül?

Figyelt kérdés
Vettünk novemberben két hím hullámos papagájt(szeptemberiek) . Az egyik bátrabb, látszik rajta, hogy tehetséges, a másik félősebb, addig nem csinál valamit, ameddig a másikat rá nem vettem valamire. Azóta, nos alig értünk el valamit. Eddig a legnagyobb trükk az volt, hogy ha kaja nélkül bedugtam hozzájuk a kezemet, akkor az volt a kedvenc helyük és mind a ketten el akarták foglalni. Azon túl semmi. Egy nagy kalitkában vannak, egy nimfa kalitkában, és annyira szeretik, hogy arra sem sikerült rávenni őket, hogy egyáltalán kijöjjenek. De amúgy is, ha a kezemet csak így "környezetként" kezelik, és nem lehet rávenni őket, hogy hosszabb ideig maradjanak a kezemen(csak mondjuk fél perc), így őszintén ki sem merem őket engedni. Ezek után a tanítgatás is felejtős lett, mert állandóan elterelik egymás figyelmét. Viszont, ha békén hagyom őket, akkor semmi gond boldogan elvannak, csak legyen alattuk tiszta homok, legyen friss vizük és ennivalójuk. És már annyira összeszoktak és szeretik egymást, hogy már szerintem a szétválasztásnak nem lenne semmi értelme. Már végiglapoztam az internetet, minden módszert kipróbáltam, de semmi. Anyukám azt mondta, neki is volt papagája, igaz, csak egy, de azt mondta, napi 15 perc foglalkozás (szelidítés) elég. Van, hogy többet is foglalkoztam velük. Az egész úgy tűnik, mint ha a papagájok úgy állnának hozzá, hogy "szeretünk, de nem érdekel, amit tanítasz". Szerintetek már túl idősek és elkéstünk mindennel? Esetleg van valakinek valami ötlete? Mit rontottunk el? Ha még valami az eszembe jut, akkor azt is írom.
2014. júl. 14. 04:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Úgy látszik mégsem olvastál el mindent. Ha tanítani akarod őket EGYET tartasz, ha csak gyönyörködni akarsz bennük, akkor TÖBBET. Így ha belegebedsz sem lesz semmi eredménye...
2014. júl. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Mivel ketten vannak, nem unatkoznak, így nincs kedvük tanulni sem. Csak egyke papagájt lehet tanítani, beszélni is csak az fog, amelyik egyedül van.
2014. júl. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 14. 08:51
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

NE hallgass az előző két válaszra mert HÜLYESÉG! És anyukádra se hallgass mert az ő idejében még fele annyit se tudtak a papagájok tartásáról,igényeiről mint most de még most is gyerekcipőben jár Magyarország ilyen téren.


15 perc foglalkozás majdnem annyit ért mint 0 perc.

De kezdjük az elején.

Én augusztusban vettem 2 hím hullámost akik akkor 2 hónaposak voltak. Tehát ugyanaz az alap helyzet mint nálad.

A különbség az hogy én teljesen másképp tartom őket és teljesen máshogy foglalkozom velük mint te így ők 3 másik szelíd papagáj mellett is esznek kézből,kézre jönnek,simogathatóak sőt fürtöskölesért ha a nevükön hívom őket rám repülnek és az egyik kézjelre forog.

Már a hozzám kerülésük másnapján ettek a tenyeremből.


Hogy mit,hogyan csináltam azt nehéz lenne elmondani mert az ösztöneim után mentem mert már sok éve van papagájom így tudásom,saját tapasztalatom is.

Általános dolgokat viszont tudok mondani.

Napi 15 perc semmi. Ahhoz hogy szelídek legyenek napi több óra foglalkozást igényelnek.

Nem terelik el egymás figyelmét de figyelnek egymásra,egymás viselkedésére ezáltal hatnak egymás viselkedésére. Ha az egyiket megijeszted a másik is megijed még akkor is ha ő igazából nem ijedt meg. Nálam is az egyik félősebb ezért mindent a bátrabbal kezdtem el először. Tehát ha a félősebb elmenekül a kezed elől akkor először a bátrabbal foglalkozz. A bátrabbat csalogasd rá a kezedre és etesd kézből,tenyeredből. Előbb-utóbb a másik is oda fog menni a kezedre enni. Ha 2 ujjad között fogod a kaját(pl. egy fürtöt a fürtös kölesről) akkor előbb a bátrabbnak nyújtsd oda és ha ő elkezdi enni a félősebb is oda fog menni. Így előbb utóbb a félősebb is elkezd a kezedben,benned bízni mert minden egyes alkalommal újra és újra látni fogja hogy a bátrabb se fél tőled, nem történik semmi rossz ha a közelükben vagy. A lényeg hogy mindennap és több óráig foglalkozz velük. Nem muszáj egyszerre úgy is csinálhatod hogy elosztod azaz hol fél órát hol egy órát foglalkozol velük a nap folyamán amikor épp ráérsz.

Aztán idővel csak úgy is ráültetheted a kezedre őket egyszerre(először a bátrabbat majd a félőset) és hagyd hogy addig üljenek rajtad ameddig akarnak. Ha már ez is megy akkor tegyél egy ülőrudat a kalitka ajtajába kívülről is és amikor szépen, nyugodtan a kezeden ülnek vedd ki a kalitkából a kezeddel együtt őket és ültesd le a kinti kiülőre. Így ha túl sok nekik könnyen visszamehetnek de akár ismerkedhetnek a szobával is. A lényeg az hogy ne ijeszd meg őket. Hadd legyenek nyugodtan a kalitka ajtajában vagy ha visszamentek a kalitkában nyitott ajtó mellett. Majd kijönnek,repülnek amikor készen állnak rá.

2014. júl. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Húha... Köszönöm. Azt a sok időt úgy kell tölteni, hogy a kezem bent van a ketrecben, vagy valahogy máshogy? Ha előbbi, akkor nehéz lesz, nem szoktak ilyen sokáig koncentrálni.
2014. júl. 15. 13:05
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Össze-vissza változatosan. Hol csak sétálgass körülöttük, hol nyugodt hangon beszélj hozzájuk akármit, hol legyen benn a kezed a kalitkában csak úgy, hol próbáld kézből etetni őket,hol tedd a kezedet kívülről a kalitka oldalára(tetejére majd csak később mert attól jobban félnek),stb. bármi ami eszedbe jut. A lényeg az hogy nyugodt legyél,ne ijeszd meg őket és minden cselekedetednek az legyen a célja hogy időt tölts velük hogy legyen idő,lehetőség arra hogy megbízzanak benned,a jelenlétedben,a kezedben.
2014. júl. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Akkor az úgy nem lesz nehéz! Eddig is sokat voltam a közelünkben, de ezentúl megpróbálok többet. Amúgy ketrecen kívül nemigazán félnek tőlem.
2014. júl. 15. 20:39
 8/19 anonim ***** válasza:
42%
Akkor a ketrecen kívüli dolgokat hanyagold de azokat is ismételd azért. És azokat a mozdulatsorokat csináld sokat amiktől tudod hogy félnek de csak finoman ne a megijesztésük legyen a cél hanem addig ismételd a számukra félelmetes dolgokat lépésről lépésre amíg meg nem szokják, meg nem tanulnak akkor is bízni benned. Ha valami újat megszoktak ne lepődj meg ha másnap újra félnek tőle mert ez a visszalépés normális de hamar újra megszokják. Ha valamit teljesen megszoktak kezdj el egy következő olyan dolgot amitől félnek szintén finoman,lépésről lépésre de az előzőeket is ismételd rendszeresen. Így fog fokozatosan kialakulni a bizalmuk.
2014. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor elkezdek próbálkozni. Amúgy szerintem tőled olvasok először olyan módszert, ami több madárral is működik.
2014. júl. 16. 09:21
 10/19 A kérdező kommentje:
Amúgy mit kell elérnem a madaraknál, hogy kiengedhessen őket? Amíg kint vannak, van valami dolgom a felügyeleten kívül? Hogyan csalogatom vissza őket? Melyik napszakban érdemes kiengedni őket? Egyenlőre ennyi, ez jutott hirtelen az eszembe.
2014. júl. 17. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!