Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Beköltözött egy fecskepár...

Beköltözött egy fecskepár tavasszal, fészket raktak a mestergerendára, a fiókák felcseperedtek, már repülnek. Most új fészek építésébe kezdtek. Miért?

Figyelt kérdés

Át akarnak telelni itthon? Akarnak még egy generációt nemzeni gyorsan őszig? Vagy csak a fiókák gyakorolják az építkezést?

Még egy kérdés: ide jönnek vissza tavasszal? Amennyiben igen, a szülők vagy egy fióka?



2014. júl. 14. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Tavasszal egy tök új fészket építettek? Jól értem?

És most még egyet csinálnak?


Akkor ezek nagyon szorgalmas fecskék! (Inkább már meglévő fészkekbe szoktak költözni. De úgy tűnik tetszik nekik a környezet nálatok! Vigyázzatok rájuk!)


Egyébként pedig igen, nagy valószínűséggel azért építenek új fészket, hogy jöhessen még egy generáció még idén. Valamiért nem szeretik a második költésüket ugyanott végezni.

Az is benne van, hogy 1 fészekben szűkösen férnek, ha már a kicsik is felcseperedtek. Általában amikor még nem tudnak repülni a kicsik, de már elég nagyok, akkor nem is mindig alszanak velük a szüleik, ha van másik fészek, vagy egyéb hely a közelükben, akkor ott vannak. Talán nálatok már pont ezt a másik fészket vagy kiálló pontokat hiányolják, ezért is építkeznek.


Tavasszal könnyen lehet, hogy visszatérnek! De hogy a szülők vagy a fiókák, azt én sem tudom.

2014. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tavasszal egy újat, a kicsik már repülnek. Nem tudom a szülők vagy a kicsik építik, kb. 20%-os az új fészek.
2014. júl. 14. 11:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóan érdekes az én helyzetem is.

3 éve építettek fészket az ablakunkba azóta minden évben nálunk költ egy pár. Egyébként egymás után 2-3 fészekaljat nevelnek fel szeptemberig.

A lényeg az hogy idén amikor a fiókák már nagyobbak voltak a fészek melletti sárdarabot tovább építették főleg a külső oldalon úgy hogy ma már összeér az eredeti fészkükkel így van egy biztonságos,zárt rész a fészkük bejárata előtt. Így hagyták nem építették tovább. Ami még érdekesebb hogy a már nagy de még repülni nem tudó fiókák(látni lehetett a fióka tollazatuk egy részét még rajtuk) amikor olyan kedvük volt kijöttek ebbe a félfészekbe napközbe és ennek a peremén ültek,veszekedtek,várták a kaját. Sokszor majdnem kiestek de itt töltötték a nap nagy részét. Itt mozgatták,erősítették a szárnyaikat és innen rugaszkodtak el az első repülésükre. És valamelyikük itt töltötte az éjszakát is nem a fészekben.

Ez azért érdekes mert nincs az átlagosnál nagyobb fészekaljuk és az előző években csak a kicsik fejét láttuk a fészek bejáratánál és a szülők oda-vissza repülését. Idén viszont az erkélyről végignézhettük ahogy felnőnek, önállóvá válnak a kicsik.

2014. júl. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3#! Akkor nektek azt gyanítom molnárfecskéitek vannak és nem füsti, ugye? Ők szoktak egy fészek mellé közvetlen építeni másikta, tehát továbbtoldani újabb "szobával". A füsti nem így építkezik jellemzően.


Kérdező!

Onnét tudod megállapítani, hogy a szülők vagy a fiatalok építkeznek, hogy megfigyeled a farktollaikat! Az idős fecskéknek hosszú VILLÁS farktollaik vannak, főleg a hímnek hosszú, de a nősténynek is villás.

Az idei fiókáknak viszont még hiányzik az a bizonyos "villa", nekik egyenlő hosszúságú rövid farktollaik vannak még.

(Azért én azt sejtem, hogy a szülők építenek...)

2014. júl. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!