Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt vegyek?...

Milyen papagájt vegyek? Inteligens okos fajtát keresek!

Figyelt kérdés
100 000 FT a max.Ketrec van meg minden már csak lakó kéne bele valami inteligens okos papagájt szeretnék nem ő lenne az első madaram.

2014. júl. 20. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Amazon, nemes ami olyan okosabb abban a 100 ezres kategóriában :)
2014. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A nemesről tudnál irni egy két tulajdonságot érdekelne mert az amazonról már mindent tudok. köszi
2014. júl. 21. 15:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Bújós, de hisztis, mérsékelten hangos. Csak hímet vegyél, későbbiekben tojóval nagy gondod lehet. Nem tudom, mire vagy konkrétan kíváncsi?
2014. júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ragaszkodó? Szükséges e annyit foglalkozni e vele mint egy Jákó val és nem e lenne baj ha egyedül lenne? Meg pontosan az ára érdekelne kézzel nevelt,nemkézzel nevelt ár. Sajnos sehol nem találok árakat pedig keresgéltem.
2014. júl. 21. 18:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Ragaszkodónak ragaszkodó, viszont ha nem akarsz annyit foglalkozni egy madárral, mint egy jákóval, akkor mondj le bármelyikről is, ők már nem azok sajnos, akiket felakasztunk egy kis kalitkába a konyhába. Na, nem mintha a hullámos is arra való lenne, de érted. :)

Az amazon meg a nemes is pillanatok alatt megtépik magukat, ha egy kicsit unatkoznak. Ők így hárman, a nemes, jákó, amazon nagyjából egy kalapba tehetőek ilyen szempontból. Legtöbbjük egyemberes, ha kipécéz valakit a családból, ahhoz ragaszkodik nagyon, sok törődést igényelnek, viszont hihetetlen az intelligenciájuk. Hát valamit valamiért :)

Amúgy a nemes ára 100 körül van, jófogáson, olx-en keresel megtalálod az árát. :)


Viszont, ha nem szeretnél/tudsz annyit a madárral foglalkozni, akkor viszont neked még beajánlom a szenegáli papagájt. Igaz kicsit testre kisebb mint a többiek, viszont hihetetlenül okos, és nála még az is poziitívum, hogy fele annyira sem lelkis mint a fent említett hármasfogat. Ha a 100 ezret talán egy kicsit megpótolod, vagy lehet meg sem kell, akkor már párt is vehetsz a pénzből, ami sokkal jobb számukra. :)

2014. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ha nem foglalkozunk vele eleget mondjuk 10óra helyett csak 5 öt (ez csak példa) akkor 100% hogy tépni fogja tollait meg depressziós lesz ?
2014. júl. 21. 22:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem 100%, de ezt őszintén ezt nehéz így leírni. Nincs is megadva, hogy például mi az az idő amit foglalkozni kell velük, tulajdonképpen senki nem is tudja a biztosat. Mindenki csak találgat, próbálkozik, aztán vagy bejön, vagy nem. Viszont szerintem ezt nem is lehet így behatárolni, mert ez őszintén egy érzés. Amikor hozzám jöttek ezek a nagy madarak, én akkor még teljesen papagájként kezeltem a gondolatot, hogy ők madarak, és hogy nekik a kalitkában van akkor is a helyük, egy másik papagájjal, stb, stb. De szépen lassan kezdtek a szememben megváltozni, hogy most én engedtem-e, hogy a fejemre nőjenek, vagy miért változott meg nem tudom, de szép lassan egy társak lettek. Ha reggel megyek, akkor köszönök, erre ő is visszaköszön, ha este megérkezek, akkor meg üdvözöl, napközben édesanyámmal csinálja a házimunkát, stb. Nem vesszük észre, hogy ő egy papagáj. :)

Ha lesz neked egy, akkor szerintem te is így leszel velük, amúgy ha érdekel a téma, akkor szívesen mesélek neked még, csak keress meg privátban, nem akarok itt könyveket kiadni. :)

2014. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nemes hímek szelídek,okosak,ragaszkodóak. Van amelyik szereti ha simogatják ivarérés után is van amelyik nem engedi az érintést de ugyanúgy szeret pl. a válladon ülni.

A nevelés náluk is fontos mert a hatalmas csőrükkel nagyon tudnak szorítani,odakapni darabokat is ki tudnak belőled csípni.

Amiben viszont különbözik mondjuk a jákóktól az az hogy gyümölcsevők. Azaz már hajnalban fel kell kelned adnod neki egy minimális mennyiségű magot és aprítani párféle gyümölcsöt/zöldséget. Aztán x óra múlva amikor már vagy elfogyott vagy ki kell venned ne romoljon meg az előző adag újra aprítasz nekik másféle többféle gyümölcsöt,zöldséget és így tovább. Esténként mivel szeretik készíthetsz neki mindenféle ízű kásákat. A lényeg hogy a lehető legváltozatosabb legyen az étrendjük.

Ehhez persze szükséges egy-két vegyszermentes gyümölcs,zöldségforrás és tudás hogy tudd miből mennyit ehetnek,minek milyen a beltartalma. Mert pl. vasból csak keveset ehetnek pont emiatt még a magkeverék se mindegy milyen mert a napraforgómagban,tökmagban is van vas.

De persze egy jákónak vagy bármilyen más fajnak is kell a sok gyümölcs,zöldség csak mellette több magot is ehetnek.


Madárnak madár a társa akkor is ha kézzel nevelt és jól elvagytok egymással. 2 nemes hím is jól kijön egymással is és veled is. Egyik az egyik válladon másik a másikon és tévézhettek együtt.:)



A szenegáli nagyon okos méretéhez képest de kb. minden tizedik bekattan ivarérés után(2-3 éves kor) persze ez tartástól,neveléstől is függ. Lehet hangos és nehezen kezelhető de kedves és csendes is.

Gyakran egyemberes és ivarérésig problémamentes aztán ivaréréskor átmennek mini pitbullba. Ha rádfog nem enged el csinálhatsz akármit és repülve is támad akár szemre is.

De már ivarérés előtt 7-10 hónaposan is agresszívvá válhatnak ami vagy jobb lesz vagy nem. Az ivaréréskor kezdődő problémás korszak 13 éves korukig tart utána állítólag lenyugszanak.

Nem mind ilyen de leírtam tudd mi történhet ha szenegálit veszel. De ez tényleg függ a neveléstől is pl. a youtubeon megtalálod Kilit a szenegálit(kili senegal parrot) aki régen csípett,támadott aztán a gazdája elkezdett trainigezni vele és több év munkája de ma már egy teljesen idegen ember kezében is nyugodtan fekszik a hátán, úgy fogdosod ahogy akarod, ha elég motivált első hívásra is rárepül a gazdájára sok 10 méterről is sőt egy ideig hám nélkül teljesen szabadon reptette egy játszótéren a városban mert semmitől se ijedt meg,mindig első szóra ment de aztán egy másik papagájával történt dolog miatt már csak hámban repteti.

2014. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!