Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez milyen madárfajta? A többi...

Annika_morgan kérdése:

Ez milyen madárfajta? A többi lent.

Figyelt kérdés

Apuval a kertben találtunk egy madarat, nem tudott elrepülni, és valami baj van a lábával. Megitattam, de még mindig elég gyenge. Apu szerint nem fog enni fogságban, de én még azt sem tudom, hogy mit lehetne neki adni enni. Apa szerint valamilyen énekes madár lehet.

Így néz ki:

[link]

[link]

[link]

[link]



#beteg #madár #énekesmadár #madárfaj #nem tud elrepülni #nem tud lábra állni
2014. júl. 21. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy énekes rigó, nem azonos a fekte rigóal. Ne nagyon vegyed kézbe, és tedd valami nyílt helyre, ahol te is látod tudod gondozni pl erkély. Vizet, bogarakat, gilisztát, magvakat adj neki! És még egyszer, nyílt helyre tegyed, ne nézegesd, ne menj közel hozzá, ne fogdosd, hanem tegyed az erkélyre, hogy elmúljon a sokk, csak enni-inni vigyél neki!
2014. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
szerintem inkább fenyőrigó de az tuti hogy valami rigó nevezd el jancsinak :D
2014. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mehet neki reszelt alma, répa, főtt tojás, lisztkukac, giliszta meg persze víz. Magvakat ne nagyon adja neki, legfeljebb egy keveset áztatva. Már nem fióka, nem kell kézből etetni.
2014. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tettem ki neki almát reszelve, meg gilisztát illetve répát reszelve. Meg vizet. Egy alacsony falú karton dobozba raktam, amiből könnyen ki tud repülni, ha szeretne. Nem nagyon fogdostam eddig sem, csak annyi ideig volt megfogva, amíg behoztuk a hátsókertből, ahol találtuk, illetve amíg elkészítettem ezt a pár képet. Remélem jól lesz.

Neve nincs, habár ha túléli ezt az egészet és eltud majd menni egészségesen, akkor Survivor-nek fogom hívni. :)

Köszönöm a segítséget mindenkitől! :)

2014. júl. 21. 15:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem fenyorigo! Hanem enekes!
2014. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

ez bizony fenyőrigó az 1-es és az utolsó hazudik

Madarász vagyok értem a dolgom..

2014. júl. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy látszik nem túl jól érted a dolgod, mert ez egy énekesrigó. A fenyőrigó feje teteje szürke színű.

[link]

2014. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
ne akard már nekem megmagyarázni 10 éve vagyok szakmába...ennek azért ilyen színű a feje mert egy tojó
2014. júl. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát én is madarász vagyok, és ha ilyen pro vagy, szerezz be egy határozót! És csak említem, a fenyőrigók telelni járnak magyarországra!
2014. júl. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fenyőrigónál ugyanúgy néznek ki a nemek és az előzőnek igaza van, csak télen jönnek hozzánk.
2014. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!