Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tyúktetű ellen valami hatásos,...

Tyúktetű ellen valami hatásos, kíméletes szer?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim tyúkjai tetvesek lettek főleg a kendermagos kakas,szegény teljesen össze van esve,fakó az arca,rózsaszín a taraja és mintha fogyott is volna,olyan erőtlen és szomorú.Ugyanis 1-2 hete még olyan jó kedvű volt,neki ment az embernek(megjegyzem hogy az utóbbi félévben támadt ránk amióta 2 éves lett,azelőtt mindig szelíd volt)Hemzseg benne a sok tetű.Tudnátok ellene valamit mondani?Ami megkíméli szegény szervezetét?
2014. júl. 22. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Kell sürgősen kérni az állatorvostól irtószert, mert el fognak pusztulni. Sajnos a tyúkokhoz nem nagyon értek, de biztos tart a rendelőeb valamit, amit tud adni. Én idáig csak receptest találtam, úgyhogy mindenképpen a dokitól kell kérni.
2014. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

A népi "gyógymód" fahamuval behinteni a tetves területet. Általában a faroktőnél van a legtöbb.

Azért a biztos megoldás az állatorvos.

2014. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem akkor biztosan nem jó a kutyákra,macskákra való pipettás bolha,kullancs,tetű irtó.Mert még azt hallottam hogy az esetleg.
2014. júl. 23. 11:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sok szeren nem tüntetik fel. A pipettás biztos hogy nem jó, de esetleg a Neostomosan jó lehet. 1 ampullához 1 liter víz kell, és azzal be lehet fújni a pipit is meg a helyüket is, de mielőtt megveszed, kérdezd meg, nehogy bajt csináljunk.
2014. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Neostomosan megfelelő. De 1 ampulla 2 liter vízhez kell. Én 20 literes kannába teszek 10 liter vizet és abba 5 ampullát. A tyúkokat belenyomom teljesen, hogy átázzanak. Fejük ne kerüljön a víz alá véletlenül se! Utána udvarra kiteszem amíg megszáradnak. Utána ól takarítás amíg száradnak a tyúkok. Majd a maradék vizet amiben fürödtek leszűröm, pl. harisnya megfelelő, vagy valamilyen sűrű anyagon átszűrni. Azt a permetezőbe és az ólat is kipermetezem. 2 hét múlva ismétlés, és abban az évben annyira lecsökken a létszám, hogy nemigen lesz velük több gond.
2014. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!