Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hányszor fordult már elő...

Hányszor fordult már elő veletek, hogy a vásárolt madárról kiderült, ellenkező nemű mint amilyennek eladták neked? Csalódtatok vagy így is megfelelt a madár?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, én az első madaramat (nimfapapagáj) fiúként vettem tenyésztőtől, de ő valószínűleg lány lesz, később vettem állatboltban egy fél év körüli másikat akit lányként akartak nekem eladni, mert hogy "csíkos a farktolla és fakó a pofafoltja", mondanom sem kell azóta kihullott az összes olyan tolla ami arra utalt volna, hogy lány és már a feje is kisárgult, a foltja is szép élénk. :D (Róla mondjuk már a boltban is tudtam, hogy fiú lesz mert végig dalolt, fiút is akartam venni azért hoztam el, csak kíváncsi voltam, mit mondanak rá az eladók.)

2014. júl. 25. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A mi lány papinkat Sándornak hívják :) Így is imádjuk, csak volt egy kis meglepi, amikor tojást tojt :)
2014. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt is fiúnevet kapott a lánymadár, de amúgy engem sem zavart, hogy nem fiú. Párt akartam amúgy is, szóval úgyis kellett volna egy lány.
2014. júl. 25. 16:05
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is voltak papagájaim :)

azt hittük mind a kettő Kislány . :// aztán kiderült, hogy Sonka (ez volt a neve) fiú, és ebből arra következtettünk, hogy Sajt (a másik neve) is az. Majd mikor meghalt Sonka vettünk egy újat Rozinénit (ez volt a neve) és egybe vettünk egy tükröt nekik. De túl sokat nézték magukat, és végül megtudtuk, hogy mindkettő lány. Én úgyis- ígyis szeretem/tem őket.

Bocsi a nevekért, de a Testvéreim adták a neveket (az utolsónak én).

2014. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legelső saját hullámosomat hímnek vettük. Van 2 úgynevezett szakkönyvünk és már az elején is furcsálltam hogy a könyvben lévő képek alapján tojós feje van de nem nagyon foglalkoztam vele. Aztán voltak olyan gyanús szokásai mint pl. hogy imádott a tenyerünkbe bújni, szeretett kindertojások műanyag belseje és ping pong labdák között hasalni. Végül az győzött meg arról hogy ő tuti nem hím hogy 4 évesen tojt összesen 3 tojást. Így is imádtuk csak kicsit ledöbbentünk az első tojás láttán.


Aztán a most is meglévő első nimfámat telefonon keresztül vettük,1 képet láttunk róla összesen de megtetszett. Akkor 5 hónapos volt és az előző gazdája a viselkedése alapján hímnek mondta. Hát tojó lett belőle. Ha pár héttel előbb kezdtem volna a nimfák színváltozatairól és öröklődéséről tanulni kíváncsiságból akkor már a vásárlás előtt,kép alapján tudtam volna hogy nem sok esély van rá hogy ő hím. Tojóként is imádom. Sok probléma nem lenne ha hím lenne de hiányozna a kis hisztis személyisége. :)


Ezek után csakis úgy vettem,veszek madarat hogy én személyesen választom ki.

2014. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tetszenek ezek a nevek - Sonka, Sajt, Rozinéni. :D Nem olyan tucatnevek mint a Gyurika, Pityuka. Néha már kicsit unalmas, hogy minden második papagáj vagy Gyuri vagy Pityu. Kíváncsi vagyok amúgy, honnan ered ez, hogy ilyen neveket kapnak. Mert pl. macskáknál egyértelműek a tucatnevek (Kormi, Cirmi, Hógolyó), általában a külsejük után kapják, de mi a helyzet a papagájokkal?


#4


Hát 5 hónapos nimfánál nem feltétlen mondod meg ha ismered a színváltozatokat akkor sem, vedlés előtt az összes tojónak néz ki. (Bár ha az öröklődést is figyelembe veszed akkor talán igen - úgy tudom van, hogy ha tudja az ember a fióka felmenőit akkor pár esetben már rögtön meg lehet állapítani szín alapján mi a neme a fiókának, vagy valami ilyesmi, annyira ennek még nem néztem utána.) Az enyém amelyik mostanában vedlette ki a régi tollait már 8-9 hónapos lehet, talán több is, boltban azt mondták 6 hónap de hát ki tudja mennyire tudják pontosan. Mindenesetre 10-12 hónaposnál tuti fiatalabb volt és csak mostanában kezd felnőtté válni.


6 hónaposan amikor elhoztam még így nézett ki mint az első képen aztán a második kép az ahogyan most néz ki már.


[link]

[link]


(Bocsi a gagyi képekért, a telefonom amivel jobbakat tudnék csinálni, egyelőre nem működik.)

2014. júl. 27. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!