Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy nimfa párnak elég ez a...

Egy nimfa párnak elég ez a kalitka?

Figyelt kérdés

Tehát a link: [link]


Két párom van, arra gondoltam ha egy párnak jó ez akkor rendelek kettőt. (Először csak egyet, hogy lecsekkolhassam rendesen, tényleg jó-e.)


Gyakran kint vannak amúgy mert általában én is itthon vagyok olyankor meg kint lehetnek bármeddig szinte szóval nincsenek bezárva folyton, de akkor is valami viszonylag normális méretű kalitkát akarok.


Eredetileg ezt akartam négyüknek: [link] De elfogyott és csak novemberben jön új, de ez a másik is tetszik, csak ebbe nem tehetek négy madarat gondolom én. (Esetleg ha véletlenül tudtok helyet ahol lehet kapni / rendelni ezt a Caesar kalitkát hasonló árért mint itt, annak is örülnék.)



2014. júl. 28. 04:38
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

nem jó egyik sem.


a nimfák kalitkája inkább hosszú legyen, mint magas.


párban tartott nimfák minimum helyigénye (és ez a minimum!!!) 100X60X60 cm. és ez 1 párra vonatkozik.


a 2. amit linkeltél jó lenne. 1 párnak.


olyat nézz, ami hosszú, nem pedig magas!


pedig amúgy nagyon szép az első, de kicsi.

2014. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy hosszabbnak kellene lennie, de ezek állandóan kint vannak - értsd: felkelek, szellőztetek, ők addig kajálgatnak, aztán kijöhetnek, később csak addig zárom be őket amíg megint szellőztetni akarok, de nemsokára felszereljük a szúnyoghálót így már akkor sem kell majd bemenni csak este -, de kint sem repkednek valami sokat, a szoba egyik felétől a másikra átrepülnek, mivel máshogy nem jutnak át (de oda is csak akkor ha van rá valami okuk, pl. elviszem az egyiket magammal a kanapéra akkor utána repül a párja aztán akkor a kanapén sétálgatnak, de maguktól nem mennek messzire a kalitkától, ha kint vannak akkor sem), a földön meg nem szeretnek mászkálni, de ha van mód rá, hogy valahova el lehessen jutni mászással, sétával, akkor azt választják. A kalitkában minden oldalon ott vannak a rácsok, nem tudom, 1 méteres szélesség elég indok lenne-e nekik a repülésre. (Hullámosok pl. tudom, hogy kihasználnák a helyet, nekik sosem vennék olyan pici kalitkát amilyenben általában tartják őket, de a nimfákat sosem látom össze-vissza repkedni, akárhány videót nézek róluk, kivéve a kintieket akiknek tényleg NAGY helyük van. :S)


Amúgy van egy kertes házam ami kb. 1,5 éven belül lakhatóvá lesz téve, ott minél nagyobb röpdét szeretnék építeni a kertben aztán tavasszal kitenni őket oda + beszerezni melléjük még néhány nimfát. Addig szeretnék a mostaniak helyett minőségibb benti kalitkákat.

2014. júl. 28. 16:37
 3/6 A kérdező kommentje:

Most eszembe jutott még valami - a Noble kalitka ugye 59 cm hosszú ez szorozva kettővel 118 cm, megoldható vajon, hogy úgy szerelem össze a kalitkákat, hogy a találkozó oldalukat nem szerelem fel, így egybe lenne nyitva a kettő, azaz gyakorlatilag egy hosszú kalitka lenne belőle.


Itt van az összeszerelési útmutatója.

[link]


A szoknya részhez amúgy sem ragaszkodom, a tetőt ahogy nézem meg talán fel lehet tenni egy hiányzó oldallal is - maximum nem lehet majd kinyitni, de ennyi baj legyen. Ha minden igaz elég nehéz is a kalitka vagyis nem mozdulna el csak úgy, de rossz esetben egymáshoz lehet rögzíteni alul és felül kötéllel.


Ez mennyire tűnik kivitelezhetőnek?

2014. júl. 29. 00:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, de ki lehetne nyitni, hirtelen úgy emlékeztem az egész tető nyílik de persze nem, csak egy kisebb része.
2014. júl. 29. 00:11
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmiképp műanyag kalitkát, amúgy meg akkor már azon a 10 centin nem sok múlik.
2014. júl. 29. 00:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom kiférne-e, de ha nincs a közelben semmi akkor nem próbálnak kimászni a rácsok között. Egyik madaram szokta csak kidugni a csőrét, ha közel megyek a fejemmel és épp szemüveg van rajtam, mert azt mindig meg akarja rágni. Amúgy meg annyira nem ostobák azért, hogy "csak úgy" megpróbálják kituszkolni magukat a rácsok között, amikor tudják, hol a kijárat és csak akkor lehet kimenni, ha nyitva az ajtó.
2014. júl. 29. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!