Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Helo. Van egy kis hullámos...

Petra ari kérdése:

Helo. Van egy kis hullámos papagájom és nem tudom, hogy fiú-e vagy lány? Segítenétk megállapítani? Itt van egy kép róla

Figyelt kérdés

#madár #papagály hullámos
2014. aug. 9. 09:52
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


ezen nézzétek meg.

2014. aug. 9. 09:52
 2/5 inka14 válasza:
Szia. Ha a papagáj orra kék vagy kékes színű akkor elvileg hím. A képről ítélve szerintem fiú.
2014. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én tojót mondanék rá, de nagyon rossz a kép. :/ Jól látom, hogy az orrnyílása körül fehéres?
2014. aug. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha élénk rózsaszínű, akkor fiatal hím, és majd később fog bekékülni.

Én legalább is ezt látom a kép alapján.

2014. aug. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kép arra pont jó hogy lehessen látni hogy HÍM. 100%


DE jó lenne tudni mennyi idős és milyen színváltozat.

Mert ha albino(teljesen fehér) akkor még fiatal,nem ivarérett mert nincs szemgyűrűje és a viaszhártyája ivarérés után is ilyen rózsaszín marad mert hím és a lutinoknál nem kékül be. (Ha tojó lenne ivarérés után bebarnulna.)


Ha viszont van rajt más szín is azaz tarka akkor lehet domináns és recesszív is.

Ha recesszív tarka akkor lehet idősebb madár is mert náluk sose jelenik meg a szemgyűrű. A viaszhártyája mivel hím ugyanilyen rózsaszín marad örökre mert recesszíveknél nem kékül be. (Ha tojó lenne bebarnulna.)

Ha domináns tarka akkor még fiatal mert még rózsaszín a viaszhártyája de ivarérés után bekékül majd mivel hím. (Ha tojó lenne bebarnulna.)

2014. aug. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!