Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 2,5 cm-s rácstávolságú ketrecb...

2,5 cm-s rácstávolságú ketrecből megszökhet a hullámos papagáj?

Figyelt kérdés
van 4 kis hullámosom és 1 nimfám, nagyméretű ketrecet akarok nekik venni eggyüt laknának benne (100x60x80 cm) nagyon jó áron adják, mindössze 11 ezer ft! csak egy gondom van, kifér a rácsok között a kis hullámos ?

2014. aug. 10. 13:40
 1/3 anonim válasza:
74%
A 2,5 cm picit soknak tűnik, nekem 1, vagy 1,5 cm körüli rácstávolságú volt a ketrecem, mind a nimfáknak, mind a hullámosnak.
2014. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Ki nem tud szerintem szökni, inkább attól szoktak tartani, hogy kidugja a fejét és megfullad, bár szerintem a 2,5 az olyan távolság, hogy nem szorulna be. Kicsit kényelmetlen lenne talán, mert nehezen mászna a rácsokon, nem biztos, hogy átér a lábával 2,5 cm távolságot. Nálam a nimfák ketrece olyan, hogy 1,8 távolság van a rácsok között és épp, hogy átérnek a lábukkal egy rács kihagyásával két rácsot. (Vagyis kb. 2,5-2,6 cm-t.)


Bár nem tudom, így belegondolva nem túl nagy egy hullámos papagáj. 11 ezerért mindenesetre én megvenném, ha tudom jelenleg használni, ha nem, mert később még akármikor jól jöhet, ha nagyobb testű madarat akarok, esetleg több nimfát mert nekik még jó ez a távolság is.

2014. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Általában attól is függ milyen hullámos(normál,standard vagy félstandard) a köztük lévő méretkülönbség miatt de 2,5cm-nél ez nem nagyon számít mert ugyanaz történne mindegyiknél.


Saját tapasztalat hogy ekkora lyukon kifér a nimfák feje. És a hullámosok akár normálok akár félstandardok ki tudnák préselni magukat(standard hullámossal nincs tapasztalatom).

Régen az egyik nimfám egy házilag készített kalitkában volt amin itt-ott volt kb 2,4cm-es lyuk. A feje simán kifért rajt és a félstandard hullámosom bepréselte magát. A mostani kalitkám rácstávolsága 1,8cm. Az oldalsó függőleges rácsok között a normál hullámosom kidugta a fejét néhányszor. Legfelül kicsit nagyobb a rácstávolság(2cm) és a normál hullámosom párszor félig átpréselte magát de amikor rászóltam,észrevettem könnyen visszahúzta magát.



De tényleg érdemes megvenni ilyen áron mert a jövőben szükséged lehet rá.

2014. aug. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!