Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kavicshiánytól milyen baja...

Kavicshiánytól milyen baja lesz a papagájoknak? Az hogy beleragad az ürüléke a tollába lehet emiatt?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy több éves hullámos papagájt. Évek óta nem kapott madárhomokot/kavicsot. Én adom neki a magok közé keverve de nem hiszem hogy eszi mert nem ismeri.

Lehetséges hogy emiatt ragad bele a tollába az ürüléke? Az ürüléke egyébként megfelelő állagú és kinézetű,színű ezzel nincs baj(habár mintha kevesebbet ürítene mint a többi hullámosom) de valamiért gyakran beleragad a tollába. Gyakran fél tucat is van a kloákája körül a tollába száradba.


Tudom vigyem állatorvoshoz. Fogom is hamarosan de addig is kíváncsi vagyok a véleményekre.


2014. aug. 11. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
A kavicsot ösztönösen megeszi ha szüksége van rá. Az hogy a tollazatába ragad az ürüléke inkább hasmenésre, fertőzésre utal.
2014. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá hogy ösztönösen eszi majd. De akkor is ha sose evett,látott kavicsot??? Nem csak akkor eszik ha fiatal korukban rászoktak?? Mert a csőrkoptatónál is van olyan hogy mivel kiskorában nem kapott felnőttként se eszi a madár.

Sok időt töltök mellette(külön kalitkába van,szelídítés alatt áll) és amikor eszik van hogy kavics kerül a csőrébe de eldobja(ezt azért látom mert úgy eszik hogy gyorsan beletúr a tálba és megfog valamit majd kiemeli a fejét és csak ezután "nézi" meg mi van a csőrében). Még abból a magkeverékből se eszik meg mindenféle magot amit kiskora óta kap. Próbáltam adni neki kézből is és tálból is szezámmagot amit egyáltalán nem ismer és el is dobja mindig ha a csőrébe kerül. A kavicsot se ismeri és amikor látom azt is eldobja mindig.

2014. aug. 11. 18:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel a csőrkoptató egy olyan dolog amit az ember vezetett be az életükbe ezért ez nem ösztönös. Amúgy is egy jól kialakított helyen csőrkoptató nélkül is tudja ápolni a csőrét rendesen.


Az, hogy apróbb kavicsszemeket megesznek mert életükhöz szinte nélkülözhetetlen az ösztönös. Tudják, hogy kell nekik és mire.

2014. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az akkora kavicsot amit meg te látsz nem fogja megenni, mivel ez inkább apróbb homok amit a kajájába keverve észre sem fogsz venni, hogy evett belőle. De tedd egy külön tálba és majd meglátod, hogy fogy és bele van túrva.
2014. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A csőrkoptatót(szépiát) én se a csőrkoptatás miatt használom hanem az ásványi anyag főleg kalcium tartalma miatt.


Nem olyan nagyok a kavicsok. Kb.1mm-esek de van kisebb-nagyobb is.

Külön etetőbe teszem. Kíváncsi vagyok eszi-e.



Az ürülék tollba ragadása lehet belső parazita miatt??? (van egyéb olyan baja ami parazitára utal ezért kérdezem hogy összefügghet-e)

2014. aug. 12. 15:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Az hatalmas az 1mm. Vegyél papagáj homokot. Amit ők megesznek és hasznosítanak azt te nem látod kavicsnak hanem homoknak. Nagyobb testű madaraknak szoktunk adni 1mm es kavicsokat.


Én ap17 et keverek főtt tojásba, ez a kalcium foszfor bevitel. Költési időszakban csodákra képes, veszett mód nőnek tőle a fiókák.

2014. aug. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kistestű papagájoknak,pintyeknek valót szoktam venni. Ebben van másfél-2mm-es és nagyon apró mákszemnyi kavics is. Rájuk bízom mit esznek meg belőle.

A nimfáimnál szoktam látni hogy inkább a nagyobb kavicsokat veszik a csőrükbe és kicsik faragják,aprítják mielőtt lenyelik.

2014. aug. 12. 18:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Én Versele Laga Gritet adok minden madaramnak ásványianyag utánpótlásra. Ebben apró kavicsok, vörös kő, korall zúzalék, kagylóhéj... van.

Külön etetőben teszem be a röpdékbe és igény szerint pótolom.:

[link]


Gyengébb hasmenésre "Agroferm M+C"-t kapnak. Ez egy probiotikum, multivitamin keverék. Ezt lehet vízbe vagy lágyeleségbe keverni.

2014. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem az előző tulajt bár nem tudom mennyire hiteles de azt mondta kezdettől fogva azaz évek óta beleragad az ürüléke a tollába.

Holnap állatorvosnál minden kiderül.



Gritet azaz kagylóhéjat én nem adok nekik mert azt olvastam hogy a darabok éle éles(nem szabadszemmel nézve) és felsértheti az emésztőrendszert.

2014. aug. 13. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!