Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen nagyságú legyen egy...

Milyen nagyságú legyen egy kerti röpde?

Figyelt kérdés

Közepes méretű papagájoknak szeretnék voliersort építeni. Elsősorban az érdekelne hogy milyen magas, és milyen széles egy röpde, hogy esztétikus és könnyen kezelhető legyen.

Az is érdekel, hogy ki hogy oldotta ezt meg.(Ajtó magassága, etetőfolyosó, zsiliprendszer, aljzat burkolása....)


2014. aug. 15. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 1 méter vagy 60 centi széles röpdéim vannak, 2 és 2,4 méter hosszal. Szerintem ez elég sok madár számára alkalmas, én szeretem ezeket a méreteket, magasság az meg elhanyagolható, kinek mi felel meg, a madarak nem fel-le repülnek.

Én az etetőfolyosót/zsilipet létszükségletűnek gondolom, szerintem mindenképpen praktikusak. Megakadályozzák ugye, hogy elmenjen a madár, ugyanakkor neked is egy kicsit nagyobb szabadságot ad takarítás, berendezés közben, hogy maradhat hosszabb ideig nyitva az ajtó nyugodtan, nem kell kapkodni, hogy záródjon minél hamarabb az az ajtó.

Aljzatnak én betont használok, könnyen takarítható, de van egy röpdém aminek sima föld/fű az alja, az is szerintem egész jó, mert az meg öntisztulós, viszont mindkettőnél arra kell figyelni, hogy ne jusson be semmi alulról, úgy kell megcsinálni.

2014. aug. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

szia!

És azt a röpdét ahol föld-fű az aljzat hogyan tartod karban? Nem pusztul ki a fű?(Pl. Télen amikor nem hajt, a föld is fagyott, a madarak pedig rágják, szennyezik.) Hogy tudod nyírni, ha bent vannak a madarak?

2014. aug. 24. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!