Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Személyes tapasztalata van...

Személyes tapasztalata van valakinek Nemes papagájról?

Figyelt kérdés
Ha nem személyes az is érdekel.

2014. aug. 16. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Első és legfontosabb kérdés volt-e már nagyobb papagájod úgy hogy naponta kivetted a kalitkából,foglalkoztál vele,az életed része volt,családtag volt?


Nekem személyes tapasztalatom nincs de ismerősöktől sokat tanultam.

Másodszor azt remélem tudod hogy ők NEM magevők. Az étrendjük 90%-a vegyszermentes gyümölcsök,zöldségek,kásák és hasonlók(megfontoltan mert nem ehetnek túl sok vasat, a puffasztó vagy hasmenést okozó dolgokat mérsékelten és más semleges dolgokkal kell adni, hetente többször de akár naponta kell A vitamin illetve ha naponta kapja béta-karotin mert az A vitamint túl lehet adagolni ami ugyanolyan rossz mint a hiány és mivel zsírban oldódó vitamin bele kell keverni kevés egészséges olajat vagy adni kell neki evés közben pár szem olajos magot, nemeseknél figyelni kell a megfelelő kalciumbevitelre mert gyakori a kalciumhiány a gyümölcsökben lévő foszfor miatt mert kiüti a kalciumot a kalcium megfelelő felszívódásához szükséges a megfelelő kalcium-foszfor arány és a KÖZVETLEN NAP tehát nyáron kiteszed hetente párszor napozni télre pedig beszerzel papagájoknak való naplámpát persze napozással kapcsolatban is tudni kell mit,mikor,hogyan mert lehetnek negatív hatásai, és még sorolhatnám). A legfontosabb a VÁLTOZATOS étrend. Főtt gabonák, gránátalmától a mangóig mindenféle gyümölcs(KIVÉVE avokádó mert az mérgező), sárgarépától a brokkoliig mindenféle zöldség egyik-másik csak mértékkel.

DE nem úgy hogy reggel adsz neki enni és kész. Hanem reggel adsz neki kevés magot és legalább 4-5féle gyümölcsöt/zöldséget aprítasz neki a táljába majd délután kiveszed a tálat(ha van benne maradék akkor is) és adsz neki megint legalább 4-5 félét(mást mint amit reggel kapott) de a délután folyamán akár kétszer is adhatsz neki enni majd este csinálsz kását vagy előre elkészítettből kiveszel egy adagot a fagyasztóból és felmelegíted langyosra belekeversz kevés gyümölcsöt majd nekiadod.

Tehát ebből remélem látszik a számodra is hogy már a megfelelő etetése is komoly elkötelezettséget igényel hosszú évtizedekig.


Ha ezután is érdekel írok a viselkedéséről is.

2014. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
30%

Nekem nemeseim pár éve voltak, egy tenyészpár és azoknak számos fiókája amit én neveltem fel, de sajnos túl kellett rajtuk adni a hangjuk miatt. Hihetetlen hangosak, viszont talán itt ki is merül a negatív tulajdonságuk. Ja, még nagyon szeszélyesek is, de talán ezt jobban el lehet viselni mint a hangjukat. Amúgy nagyon odaadók, hihetetlenül tudnak szeretni, de ők cserébe nagyon szeretetéhesek is. Nagyon intelligensek, sok dolgot képesek megtanulni, igazi nagymadarak ők is.

Szeszélyességükről annyit érdemes tudni, hogy elvileg a tojók vannak csak vörös ördögnek kikiáltva, és ez igaz is, hogy nagyon nehezen viselik el párjukat (ha nem igazán harmonizálnak), és ha kézzel vannak nevelve, akkor természetesen az embernek sem hódolnak be annyira. Ezért is tartanak inkább hím madarakat házi kedvencként, viszont róluk is érdemes tudni, hogy önfejűek, és ők sem igazán engednek a negyvennyolcból. Ha valami nem tetszik nekik, akkor azt "simán" jelzik (sima szó alatt a hangoskodást, csípést értem).

Amúgy ha hangosságuk esetleg probléma lenne, akkor egy kisebb méretű alfajt -na nem mintha itthon lenne annyi tiszta vérvonal, de van 1-2 ha keres az ember- érdemes választani, elvileg azok halkabbak. Sajnos én ezt nem tudom alátámasztani, nekem csak új guineaiak voltak, így csak egy féle képet tudtam alkotni róluk.

2014. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!