Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy lány és egy fiú...

Van egy lány és egy fiú papagályom. A lány evés közben szokott trüsszögni de álandóan volt amikor nem evett és akoris trösszögött. Ez mért van? Tán megfázott?

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
Trösszög? Az meg mi?
2014. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ara voltam kiványcsi,hogy megfázott vagy nem.....
2014. aug. 19. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:

A magokban van por,apró darabkák amik belemennek/mehetnek az orrlyukába és ettől is tüsszöghet(szelíd nimfám orrlyukából már maghéjat is szedtem ki nem egyszer).

Emellett most,ilyenkor sok papagáj vedlik. Vedléskor az átlagosnál is több tollpor,tollpihe száll ki belőlük. Ettől főleg tollászkodás közben/után de amúgy is szintén tüsszögnek ha belélegzik. Nem tudom milyen fajta papagájról van szó de egy nimfa(nimfa és még 1-2 faj nagyon poros) vedléskor ha pár perces tollászkodás után megrázza magát porfelhő száll ki belőle.



Általánosságban napi pár tüsszögés normális. Ha 90%-ban evésnél van akkor a magoktól van a többi 10% pedig valószínűleg tollportól,poros szobai levegőtől van.

Ha az orrlyukában van váladék is,nem a megszokott módon viselkedik,ha rengeteget tüsszög és nem köthető össze cselekvéssel akkor fordulj madarakhoz is értő állatorvoshoz.

2014. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pont ez a baj hogy amikor semmit nem csinál ako is trösszköl. Még nem számoltam hány másottpercig trösszköl de szokott sokáig is.
2014. aug. 20. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!