Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagy Sándor vagy Kékhomlokú...

Nagy Sándor vagy Kékhomlokú Amazon melyiket ajánjátok? Többi lent.

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. De már rég óta van papagájom de eddig csak kissebbek voltak most szeretnék nagyobbat és szobában tartani, van volier kinn nagy ketrec benn. Nagy Sándor 150 euro kézzel nevelt fél éves, Kékhomloku Amazon 450 (elég drága) egy ideig egyedül lenne nem lenne párja majd idővel 2-3 év vennék neki párt mivel akkor nem lesz idők annyit foglalkozni vele, de addig is sok időm lesz rá.

2014. aug. 20. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A nagy sándor és a kékhomlokú amazon teljesen két külön kategória, összehasonlítani sem lehet sehogy őket, de az áruk is úgy érzem ezt mutatja. 15 évesnek én a nagy sándort ajánlanám, mert ugyan nagyon intelligens papagáj és kitűnő társ, eléggé egyszerű lelkileg, az amazon ezerszer bonyolultabb. Az amazonhoz már egy érett gondolkodás kell, mert szeszélyes, harcias madár (nézd csak meg a nevét), aki a gondozóját sem kíméli néha, tudni kell kezelni, különben az eredmény az egy szociálisan sérült, viselkedészavaros madár lesz, amit majd családi okok miatt hirdettek valamelyik apróhirdetéses oldalon (sok van ilyen). A nagy sándor az sokkal barátságosabb és kezelhetőbb ennél, még ivarérés után is, nagyon jó társ faragható belőle, tulajdonképpen arról rosszat nem is nagyon tudnék írni, szerintem az pont megfelelő lenne egy 15 évesnek. Viszont vedd meg nyugodtan a két madarat egyszerre, mert ha 2-3 év alatt magadhoz szoktatok, akkor pont az ivarérésnél téged fog elfogadni párjának, és később ha fajtárshoz akarod tenni, nagy gondok lesznek a szocializálással, egyszerűen nem fogja tudni, hogy hogyan kell papagájként viselkedni. És, ráadásul két madár egyszerre is hihetetlenül szelíd tud lenni, nem kell a közhelyekre hallgatni. :)
2014. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valószinü Nagy Sándor lesz de a párt azt még nem veszek neki mert drága lenne 2 őt venni talán jovőre de majd még meglátom köszi hogy ilyen gyorsan irtál.
2014. aug. 20. 12:00
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki tud még valamilyen tanácsot adni az kérem irjon. köszönöm
2014. aug. 20. 12:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne drága? Ha két nagysanyi drága lenne, akkor kékhomlokú amazon hogy jön a képbe, az sokkal drágább mint két darab nagy sándor. :S
2014. aug. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igazad van hülyeséget irtam igazából azért nem szeretnék neki párt mert most azt akarom h rám figyeljen egyenlőre mert sok időm van rá és szeretnék is vele foglalkozni viszont ugy olvastam ha egyből veszek neki párt akkor a párjával fog foglalkozni, de megnyugtatlak lesz párja de majd 1-2 év mulva szerintem. Szerinted Nagy Sándor vagy Kis Sándor ? miben különböznek ?
2014. aug. 20. 12:48
 6/9 anonim ***** válasza:
ha párban veszed akkor is fog veled foglalkozni! ez egy jó nagy butaság amit mindig mondanak
2014. aug. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vagyis tényleg szelíd párban is
2014. aug. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már csak azt nem tudom h kis sándor vagy nagy ? szerinted ?
2014. aug. 20. 16:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Pont ezért van az első hozzászólásban írva: "És, ráadásul két madár egyszerre is hihetetlenül szelíd tud lenni, nem kell a közhelyekre hallgatni. :)" Simán el lehet érni a szelídséget két madárnál, főleg ha kézzelneveltek, de még szülők által nevelt párt is meg lehet szelídíteni.

A kis sándor meg a nagy sándor tartásilag nem nagyon különbözik, csak méretekben. De ezzel egyenesen a kalitka/röpde mérete is, a nagysanyinak elég nagy kalitka kell, igaz a kicsinek is, de ő kisebbel is beéri, és ez pénz kérdése is. ;)

2014. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!