Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet a papagájommal?

Mi lehet a papagájommal?

Figyelt kérdés
Egy pár napja sikerült beszereznem egy gyönyörű nimfapapagájt és már úgy kezd megbarátkozni a helyével és a környezettel de néha furcsán viselkedik, a nap nagy részében nyugodtan ül és figyeli minden mozdulatom amikor mellette vagyok,tollászkodik nyújtózkodik egy lábon áll stb. De néha így rájön az 5 perc és egyszerűen nem tudom mit szeretne. Fel alá mászkál,ugrál, repdes és adja ki ezt az éles magas hangot és közben a fején a taraj vagy bóbita pedig lesimul a fejére. Nem tudom valami esetleg van a környezetében amit nem szeret? Vagy esetleg fél vagy így játszik? Még kezdő madártartó vagyok úgy hogyha letehetne olyan válaszoljon aki tényleg ért hozzá, köszönöm :)

2014. aug. 24. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi baja. Majd fog fejjel lefelé is lógni széttárt szárnyakkal(ez egy nimfaszokás).

Egyszerűen mozog, megmozgatja a végtagjait. Vagy egy bizonyos hangra/kinti madár hangjára reagál így mert azt hiszi egy másik nimfát hall és őt keresi. Nem természetes nekik hogy egész nap egy helyben ülnek.

Később amikor már mindennap ki is engeded nagyjából így fogja jelezni hogy ki akar jönni.


Ígérd meg hogy pár hónap múlva amikor már összebarátkoztatok,összeszoktatok veszel mellé egy fajtársat. Sokkal de sokkal jobb nekik ha többen vannak és 2 is ugyanúgy lehet szelíd. Nekem 6 papagájom van(3 különböző faj) és mindegyik szelíd. A nimfák rendszeresen kérik tőlem a napi fejvakarást,stb.

2014. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hímek szokták ezt csinálni udvarlás gyanánt, akkor simul le a bóbitájuk, és "énekelnek", illetve egyik lábukról a másikra dülöngélnek, esetleg mászkálnak. Így hívják a tojót párzásra, vagy ekkor kérik, hogy megvakargassák egymás fejét.
2014. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet mivel a szomszédból hoztam el és ott vagy 6 fajtársával volt együtt ezért is kérdeztem mert aggódok érte, hogy eseteleg valami problémája van, de akkor ezek szerint csak válaszolni akar a szomszédban lévőknek, bár nem értem ha csukva van az ablak meg a szomszédok sem hallatják a hangjukat miért van megkergülve, de akkor ez normális ok. Még annyit szeretnék megkérdezni hogy hogy közeledjek felé, mivel kedveskedhetnék neki, esetleg belátásra bírni hogy nem akarom bántani, sokszor fújja fel magát amikor közeledek felé de már egyszer kétszer hagyta hogy hozzáérjek, de valamikor meg elrepül a kalitka másik oldalába, nem tudok sokszor kiigazodni rajta...
2014. aug. 24. 13:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Az hogy hozzáérsz,engedje hogy hozzáérj nem tartozik a természetes dolgaik közé. Ne ezzel kezdd a szelídítést!

Először azt érd el hogy egyen a kezedből, ráálljon a kezedre. Nagy kedvencük általában a fürtös köles. Ha eddig nem kapott akkor tegyél be a kalitkába egyet pár napra hogy megkóstolja,megismerje és megimádja. Utána vedd ki és csak úgy ne kapjon többet. Innentől kezdve csak a kezedből kapjon. A fürtöst később a kézre állás gyakorlásának kezdetén is használhatod hogy rácsalogasd a kezedre.

A simogatáshoz nagyobb szintű bizalom kell ami idővel kialakul majd ha úgy foglalkozol vele,olyan dolgokat csinálsz ami nem zavarja őt, tetszik neki tehát etesd kézből,állítsd az ujjadra,beszélj hozzá és szépen lassan de biztosan növekszik a bizalma. Azért kell hozzá nagyobb szintű bizalom mert a simogatás az embernek,számodra jelent valamit de a madárnak nem. A madár nem tudja hogy miért akarod húzogatni rajt a kezed ezért kell hogy megbízzon benned,ezért kell hogy tudja ha felé nyúlsz, hozzá érsz nem fogod bántani, ne féljen a mozdulataidtól bármit is csinálsz. DE én nem ajánlom a simogatást mert ha a madár hátához,szárnyához érsz az őt,a madarat 1 valamire emlékezteti: a párosodásra. Ugyanis ők akkor érnek egymás hátához,szárnyához. Ezért a simogatás hatására hormonossá válik ami nem túl jó mert kihat a viselkedésére is. Ha tojó nimfáról van szó akkor elkezd tojni is és az egyedüli tojó nimfáknál sajnos gyakori hogy leállíthatatlanul,végkimerülésig tojnak.

Ha simogatni akarod akkor csak a lábát,hasát,fejét simogasd. A fejvakargatást imádni szokták a nimfák sőt kérik is és ez a hormonjaikra sincs hatással általában. De ezzel csak később próbálkozz amikor már valamennyire bízik benned a madár.

2014. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!