Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ebben tudok tartani papagájt?...

Ebben tudok tartani papagájt? Egyáltalán megéri?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék papagáj(okat) tartani, és most ismerőstől kaptam is egy kalitkát és szeretnék hullámos vagy nimfapapagájt bele, de olyan cikkeket olvastam amiben akkora kalitkákat emlegettek amihez az én ketrecem nagyon kicsi...Pontos méretei:50 cm magas és a kör alapja 30 cm átmérőjű.Szerintetek megfelel valamelyik fajta tartására? Még egy kérdés, ha én reggel 6-kor kelek, fél nyolcra megyek iskolába és 3-ra érek haza, de még később is elmegyek akkor nekem megéri papagájt tartani? Vagy így csak kínoznám? :(

2014. aug. 24. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne legy embertelen.
2014. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem jó a kalicka, kör alakúba már azt hiszem illegális is tartani, amellett, hogy a méretek sem stimmelnek, nagyon kicsi. Ha szép amúgy a kalic, kis kreativitással alakítsd át, fesd át és telepíts bele növényeket, készíts belőle dísztárgyat, de madártartásra nem alkalmas.


Normális kalitka beszerzése után a napirendedhez megfelel hullámos- vagy nimfapapagáj tartása, csak ne egyedül tartsd, nagyon szociális minden papagáj. Egyszerű a tartásuk, de lehetőleg olyan helyiségben legyenek tartva, ahol nagyobb a nyüzsi, többen járkálnak a családtagok közül feléjük, ha nem is te, jó, ha beszélget valaki velük, szokják csak az embereket, és persze a napi röptetést is meg kell oldanod, de belefér.

Szemetelnek és zajosak is, de ez együtt jár a tartásukkal, gondolom tisztában vagy vele.


Ha párban vannak, nem igényelnek olyan orbitális nagy figyelmet, de nyilván kevésbé lesznek úgy kezesek, barátságosak vagy tanulékonyak (persze ha alapból kézzel neveltet veszel, az más tészta).


Olvass utána alaposan, készülj fel rá, de szerintem vágj bele nyugodtan.

2014. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, én is gondoltam, hogy veszek egy négyzet alapút de sajnos nagyon drága, ha még mellé még a 2 papagájt is beleszámítjuk... :( Persze tudom, hogy nagy felelősség, mert nekem is van/volt több állatom is és régebben volt papagájom is ezért szeretnék most is, de az akkori kalitka eltörött, mert leesett az asztalról :( Nem is szólva arról, hogy a papagájokat apukám engedte ki véletlenül :( De nagyon nehéz volt rávenni őket arra, hogy tarthassak, de így, hogy még a kalitot is meg kell venni, biztos, hogy nem mennem bele :(
2014. aug. 24. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:

a papagájok megfelelő tartás mellett szép kort megélhetnek, főleg, ha költőpár, és utánpótlás is lesz, amúgy állatkereskedésből véve pl. a hullámos nem egy vészesen drága, tenyésztőtől kézzel nevelt már valamivel húzósabb, de valóban a megfelelő kalitka ára a legnagyobb beruházás az ő esetükben, a legolcsóbb fajok. De egy jó kalitka egyszeri befektetés.

Ha szeretnél madarakat, ne add fel, gyűjts rá, vállalj valami kis pluszmelókat zsebpénzért, esetleg a következő ünnepre azt kérj (szülinap, akármi). A tartásuk már messze nem olyan költséges.

2014. aug. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen napirenddel tényleg mindenképp legalább 2 madarat vegyél. Mivel a napirendedbe gondolom a napi 4-5 óra felügyelet melletti kiengedés nem fér bele a lehető legnagyobb kalitkát vedd meg vagy csináltass vagy csinálj. 2 hullámos esetében ez legalább 1-másfél méter hosszúságút jelent és 40-50cm mélységet. Egy ekkora kalitkában már nem muszáj sok órára kiengedned őket az is elég ha csak 1-2 órát vannak kinn naponta.


Spórolj rá, légy türelmes. A kalitkát ha jó minőségűt veszel csak egyszer kell megvenned viszont nagyon sokat számít. Egy hatalmas kalitkában amiben tudnak mászkálni,repülni sokkal boldogabbak,egészségesebbek a madarak mint egy mondjuk 30x50 centis kalitkában. Te csak megveszed de nekik az életük végéig napi 21+ órát kell benne lenniük.

2014. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :) Valószínűleg sikerül szereznem olcsóbban egy 60/65 cm hosszú kalitkát...Az elég lesz? Mivel estefelé megyek csak el ezért majdnem minden nap ki tudnám őket engedni 3-4 órára.
2014. aug. 25. 14:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a mélysége 35-40cm körül van akkor jó lesz.

De a kalitkavásárlásnál nem csak a méret a fontos több más dolog is van amire figyelni kell.(elküldöm privátban)

2014. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!