Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy kell gondoskodni a...

Hogy kell gondoskodni a hullámos papagájra?

Figyelt kérdés
Mit eszik,hogy kell szelídíteni (stb...)?
2014. aug. 30. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

vegyél neki hullámos papagájnak való magkeveréket, fürtös kölest, szépia csontot, homokot a kalitka aljába, vitaminos rudakat is kapni madárkereskedésbe és szedjál neki tyúkhúrt, zöldet is kell egyen.

Szelidíteni csak óvatosan, előszőr csak próbálj neki a klitkán kívülről benyújtani magot, vagy fürtös kölest, zöldet és ha már odamegy és eszik a kezedből, akkor kezd szelidülni, első napokban még ne fogdosd, meg kell szokja a helyet, sok idő kell, míg kezes lesz.

2014. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok sok idot kell veluk foglalkozni, de amikor eljutsz veluk a kezes szintre, akkor nagy elmeny. Az enyem pl. mindig szabadon repkedett a szobamban es az asztalon maszkalt amikor a sulibol hazamentem es lecket irtam. Ilyenkor odajott a kezemhez es mindig letorte a rotring ceruza hegyet :)


Ha a padlora tettem es a fejem leraktam melle odajott es a szempillammal jatszott. Persze ez hosszu honapok, akar evek eredmenye volt. Eloszor ossze vissza fog csipni, de nem haragudj ra, nem azert csinalja, mert utal, hanem mert fel es azt hiszi bantani akarod.


Beszelgess vele, legyel a kozeleben, meg akkor is ha nem foglalkozol vele csak epp pl. olvasol. Idovel benyulhatsz a kalitkaba es probalgathatod az ujjad oda dugni neki. Keszulj, nem lesz rogton kezesbarany, talan meg a ver is kicsordul a sebbol, de a turelem meghozza a gyumolcset.


Nalam majdnem 15 evig elt a dragam es akarmikor kezbe vettem mindig nagyon baratsagos volt.


En adtam neki fott tojas feherjet is.

2014. szept. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!