Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fekete madarak tartható...

Milyen fekete madarak tarthatóak engedély nélkül?

Figyelt kérdés

sok papagájom,van, de szeretnék még valami madarat ami teljesen fekete, mindegy, hogy "kinti vagy benti madár"

(lehetőleg ne haszonállat legyen pl: tyúk, pulyka stb..)



2014. szept. 11. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A beo majdnem teljesen fekete... Haza fajok közül sajnos még a vetési varjú is védett, de "csak úgy" elvileg nem foghatsz be dolmányost sem. (Nem tudom, mi a bajod a tyúkkal; nagyon aranyosak, nekem elég sok van. :D)
2014. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

aranyosak a tyúkok de inkább bent tartanám, és a pipi nem lenne boldog, vagyis ő az lenne csak én nem annyira :D

vad madarakat nem fogok befogni, azért köszi :D

2014. szept. 11. 14:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is a beó jutott eszembe, de ha csak a színe miatt kell, akkor inkább egy szép festményre szavazok.
2014. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem "csak a színe miatt kell" egyszerűen imádom a madarakat, de fekete papagájt sehol sem találok. Nem is léteznek?
2014. szept. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A beót azért ajánlottam, mert viszonylag könnyű beszerezni.


Van fekete papagáj, természetesen. Elsőnek a vázapapagájokat említeném meg, van "kis" és "nagy" vázapapagáj (két külön faj), mindketten szürkés-feketés színűek. Néhány alfajukat sebezhetőként tartja nyilván az IUCN, ezeket biztosan nem lehet könnyen beszerezni. De a többieket sem hiszem - még nem is láttam "élőben" ilyen madarakat. :(


A másik az igen kevés helyen (és ott is igen drágán) beszerezhető, de természetvédelmi szempontból nem problémás (=Least Concern) pálmakakadu. Ehhez a fajhoz, talán mondanom sem kell, nekem (sajnos) nem sok közöm van - azt sem tudom, hogy hazánkban beszerezhető-e egyáltalán a faj. Viszont őt legalább (a vázapapagájjal ellentétben) láttam már fogságban tartva.


A hullámos papagájnak is van egy nagyon ritka, melanisztikus színváltozata, ez közelít a feketéhez.

2014. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja... megint én vagyok az.


Van még 4 faj, amiket elfelejtettem megemlíteni.

A gyászkakaduk (pirosfarkú, fehérfarkú, sárgafülű, fehérfülű; ez a 4 faj, a "fehérek" veszélyeztetettek) szintén eléggé feketék. Most többet nincs időm írni. =D

2014. szept. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
köszi
2014. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!