Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galambok tartasa?

Galambok tartasa?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lehet, hogy buta kerdes, de ha egyutt tartok tobbfele galambot (pavat, postat, kinget stb.) es minden fajtabol van legalabb 2 (tehat mindnek jut par a sajat fajtajabol), akkor keverednek? Tehat, hogy pl. egy pava olyan tojast tojik, aminek mondjuk egy posta az apja? :D Ezt most kicsit furan fogalmaztam meg, ezert elnezest kerek :D Lehetoleg csak normalis valaszokat kerek, es ezeket elore is koszonom :)

2014. szept. 15. 07:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Kozbe talaltam egy jobb szot... KERESZTEZODNEK... bocsi :D
2014. szept. 15. 07:56
 2/4 anonim ***** válasza:
Fajon belül természetesen kereszteződhetnek a különböző fajták egyedei, de mivel mindnek van párja, így kicsi rá az esély. A galambok monogám, és - többnyire - "hűséges" állatok, ettől függetlenül vannak olyan egyedek, akik hajlamosak egy-egy alkalommal nem a saját párjukkal is "viszonyt folytatni", és ebből lehet ilyen keverék utód. Nem tudom, hogy a galamboknál ez hogy van, de a verebeknél például az "apuka" néha észreveszi, hogy nem tőle származik a fészekalj, és ilyenkor előfordul, hogy megöli a kicsiket, de szerintem a galamboknál nem áll fenn ez a veszély. Ezt te, mint galambtartó, egészen biztosan jobban tudod nálam. :) (Nekem tyúkjaim vannak, ott ugye a kakas nem nagyon avatkozik az utódnevelésbe, így a tyúk alá teljesen idegen tojást is tehetünk, és nemhogy nem bántja a csibét, de ugyanolyan odaadással gondoskodik róla, mint a sajátjáról. Szóval, ez fajonként erősen eltérő. :P)
2014. szept. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól gondolod!

Ahogy a kutyák-macskák, stb. stb. sem nézik, hogy az ilyen-olyan fajta, akkor azzal nem fogok...

... bár a galambok is egész életre választanak párt, de alkalomadtán (ha a férj nem eléggé figyelmes) a menyecske könnyen félrelép.

2014. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2014. szept. 15. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!