Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy kézzel nevelt Venezuel...

Exad kérdése:

Van egy kézzel nevelt Venezuellai Amazonom, egy kicsit vad velem mit tegyek? TÖbbi lent

Figyelt kérdés
Rácson keresztül elveszi tőleg a kaját és ketrecen belül is a fejét néha megengedi hogy simogassam, de néha kajának nézi vagy nem tudom de 1x elkapta és megszoritotta picit. Mit tegyek hogy megtanitsam h rájöjjön a kezemre vagy hogy ne legyen nagyon vad, 2 napja ismer akkor látott meg először ez az oka ? Mit javasoltok hogyan javitsam a bizalmát irántam ?

2014. szept. 16. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Honnan vetted, melyik tenyésztőtől? Vannak akik csak ráfogják, hogy kézzel nevelt, aztán annyira azért nem az.


2 nap után meg még ne nagyon türelmetlenkedj, szerintem a kézzel nevelt madaraknak is kellhet némi idő, mire megszokják az új arcokat, új környezetet. Ha tudsz angolul, javaslom nézz meg pár videót Youtube-on, hogyan barátkozz össze az új madaraddal, van fent biztos amazonos is.

2014. szept. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm majd valószinű nézek videót, nem magyarország szóval hiába mondanám a tenyésztőt :) De azért még várom a válaszokat :)
2014. szept. 17. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogyha a hasához nyomod az ujjad, akkor rá fog ülni. A bizalmát pedig közösen eltöltött idővel pl.: trükkök tanításával erősítheted...
2014. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de hogy tanitsam trükkökre mikor nem birom kivenni mivel megengedi h megsimogassam a fejét élvezi is de mikor az ujjamat a hasához közelitem jól megcsip szerintem kajának nézi vagy játéknak. Nem tud valaki valamilyen módszert hogyan tanitsam meg neki hogy az ujjamat tilos megcsipnie ?
2014. okt. 1. 19:21
 5/7 anonim válasza:

El kell nyerned a bizalmat. Ha van egy kis idod ulj a ketrec melle es olvass vagy rajzol vagy szamtogepezz vagy barmi mast. Az a lenyeg, hogy ne feljen amikor ott vagy mellette. Alakuljon ki kozottetek kapcsolat. Az a masik modszer hogy kinyitod a kalitkaja ajtajat es odatartasz neki a kedvenc ennivalojabol. Peldaul napraforgo, aszalt szilva. Tartsd olyan messze a kezedet vagy a talat, hogy ki kelljen lepnie a kalitkabol. Ha nem erdeklodik a kaja irant akkor rakd egy kicsit beljebb, DE ugy hogy ra kelljen lepnie a a kezedre vagy a talra. De mielott felkinalnad neki az ennivalot vedd ki a ketrecebol a kajat. Tehat egy picit eheztesd, 2-3 orara vedd el. Akkor biztosan nagyon ehes lesz es mindenaron meg akarja majd szerezni az ennivalot.

Sok sikert!

2014. okt. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nézz körül a papagajidomitas.hu oldalon.
2014. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
BirdTricks nevű csatornát erősen ajánlom!
2020. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!