Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan és milyen papagájt...

Granitis kérdése:

Honnan és milyen papagájt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Nos a lényeg az hogy zeretnék magamnak venni egy kisebb termetű papagájt (régóta tetszenek) heletőleg valami szinesebbet (zöld kék sárga fehér kombináziója) na és hogy milyen papagájt érdemes venni ami egyedül is elvan míg iskolában vagyok stb... Ja és maga a madár ne legyen túl drága mert ahoz hogy csak nézzem nem kell egy 300000 ftos Ara papagáj ha értitek mire gondolok :)

#papagáj #madár #beltéri madarak
2014. szept. 22. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Papagájtenyésztőtől vegyél, szerintem elsőre a hullámos a jó megoldás, több színben is kapható és nem drága, tulajdonképpen egyik sem szeret egyedül lenni.
2014. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Tenyésztőtől vegyél, egészségesebb madár, olcsóbb is, meg plusz infókat is megtudsz a madárról, és ha később lenne még kérdésed, vissza is hívhatod szakmai tanácsért.

Én nemrég vettem két hullámost, nagyon jópofák, és nem nagy beruházás. De szerintem is egy párt vegyél! Egy hullámos párnak nincs is feltétlenül nagy helyigénye, nem is sok a plusz költség és jól megvannak együtt, amíg iskolában vagy.

2014. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat (ment a zöld ujj) de még egy kérdésem lenne, Budapesten vagy Dunaharszti környékén van eféle tenyésztő?
2014. szept. 22. 18:19
 4/6 anonim ***** válasza:

NANA ne siess ennyire! KOMOLYAN mondom.


Először is a papagájok nem halak. Nem csak nézegetni kell őket. Ugyanúgy foglalkozást,figyelmet igényelnek NAPI szinten mint egy kutya. Most dolgom van de nemsokára fojtatom.

2014. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Tehát:

Tudod mikor elég csak nézni őket? Ha egy 2 méter magas 4-6 négyzetméteres röpdét csinálsz annak a 2 hullámosnak.


Hamár említetted: egy ara papagájt ha beteszel egy kalitkába és CSAK nézegetek. Pár hét se telik el és szegény madárnak viselkedésproblémái lesznek. Ha úgymond szerencséd van "csak" valami monoton mozgásba kezd vagy tolltépésbe/öncsonkításba vagy ha kevésbé van szerencséd úgy ordít hogy az utca végén is tökéletesen hallani. Az arák elképesztően sok figyelmet,foglalkozást igényelnek.


Nem aranyhalak azaz nem lakásdíszek. A hullámos papagájok se.

Pár éves kisgyerek intelligenciájával rendelkeznek. És akárcsak egy kisgyerekkel velük is sokat kell foglalkozni, változatos ingerek kellenek nekik.


A papagáj vásárlás már bocs de felelős állattartók körében nem úgy megy hogy tetszenek, megkérdezem milyet vegyek és egyből rohanok is venni.

Ha megkérdezném mi az aspergillosis? Milyen kalitkába való tárgyakat kell kerülni? Mekkora kalitka kell 2 hullámosnak? stb,stb Vajon tudnál rá válaszolni?


Hogy ne legyen túl drága? A kalitka úgyis drága mondjuk ha szakszerűen te magad készíted akkor nem annyira de azért úgy is 10 20 ezer. Emellett a havi kajája se 500 forint. És mi van ha megbetegszik az egyik? Az állatorvos se 1000 forint. Spórolnál rajta és hagynád szenvedni esetleg meghalni?

A madarak megvétele az egyik legolcsóbb dolog a papagájtartásban akár hullámosról akár aráról van szó.



Ha kalitkában akarod tartani őket akkor egy 40-60cm mély 80-100cm hosszú kalitkára lesz szükséged. Emellett minden egyes nap ki kell őket engedned a szobába több órára felügyelet mellett. Előtte persze madárbiztossá kell tenned a szobát és csinálnod kell nekik faágakból egy kiülőt(nem minden fajta faág adható nekik). A papagájok időnként vedlenek, pazarlóan esznek, dobálóznak a gyümölccsel,stb mellesleg egy hullámos néhány percenként ürít gyakran repülés közben is tehát utánuk takarítani is van mit állandóan. Aztán az se mindegy mi van a kalitkában de ezt most nem fogom részletezni a lényeg az hogy a vacak műanyag ülőrudakat, tükröt,csengőt és társaikat kerülni kell. Aztán arról se feledkezzünk meg hogy nem csak magot esznek hanem sokféle gyümölcs,zöldség és egyéb kaja is kell nekik de nem mindegy milyen mert van számukra mérgező,nem ajánlott is. Már a magkeverék kiválasztásán is a hosszútávú egészségük,életük múlik. Attól hogy valamit hullámos papagájnak való magkeveréknek hívnak még egyáltalán nem biztos hogy jó is nekik. És még sorolhatnám. Ezeket vajon tudtad,tudod vagy komolyan mindenféle tudás nélkül vágnál bele a papagájtartásba?


Ha mindezek után is akarsz 2 hullámost csak rajta. Jófej, vicces madarak de tudni kell őket vadállathoz méltóan tartani ugyanis ők még mindig vadállatok vadszükségletekkel és igényekkel.

2014. szept. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok: bár az előző válaszoló szavaiban van igazság, azért nem hiszem, hogy bárkit így "el kellene rettenteni" a papagájoktól...


(Mondjuk én is hónapokig olvasgattam a neten, mire kiválasztottam a fajt, a kalitka fajtáját, méretét, a magkeveréket, madártartóktól tanácsot kértem, tenyésztőkkel beszéltem, megvettem, kitisztítottam, elhelyztem és berendeztem a kalitkát stb.)


Én Pilisszentivánon vettem a madaraimat pár hete, szívesen adok telefonszámot, (meg pár infót, amit az utóbbi hónapokban felcsipegettem, ha érdekel...) ha írsz privátban...

2014. szept. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!