Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy fiú és egy lány...

Van egy fiú és egy lány papagájom. Csinálni akarunk neki egy ududt hogy legyen tojás. Atól tojni fog hogy nincs uduja?

Figyelt kérdés
2014. szept. 22. 21:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesirásért! Kérlek az irásomat ne kritizáld!
2014. szept. 22. 21:14
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Níncs ójan hodj fíju és jány papagály, csak nösténj és him van. Mijaz az ududt meg a uduja?


Ha odúra gondolsz, akkor attól is függ a nőstény és hím papagájod ivarérettek-e vagy sem.

2014. szept. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Ne törődj az elsővel :) Sajnos az állatos kategóriában az emberek 75% barom... Én viszont nem tudom a választ :/ Szóval keresgélj a neten és biztos találsz valaki hozzá értőt, Őt kérdezd meg.
2014. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, hogy az udu hiányától fog-e tojni, azt nem tudom, de ha odúja nem lesz, akkor biztosan nem. Még akkor sem biztos, hogy nekiállnak tojást rakni, ha van odújuk.
2014. szept. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Egyes papagájok letojnak akkor is, ha nincs odú, mások akkor sem, ha van. Az etetés nagyon fontos. Ha azt szeretnéd, hogy költsenek, akkor naponta/kétnaponta adj nekik reszelt főttojást (De vigyázz, mert a madárkáknak forrás után 30 percig kell főzni, csak így pusztíthatók el az esetleges tojásban/on lévő kórokozók), reszelt sárgarépával összekeverve, a tojás héját is tedd bele (mész és kalciumforrás), úgy, hogy apróra töröd. (Kézzel, vagy akár kalapáccsal is törheted, csak a fantáziádon múlik). Ezen kívül adj nekik néha zöldet (értsd: NEM út mellől szedett fű, kápsztalevél, karalábélevél stb, mielőtt odaadod, meg kell mosni). Milyen fajta papagájod van? Sejtésem szerint hullámos lehet, de ha véletlenül törpepapagájod lenne, akkor fűzfavesszőt is adni kell, mert abból fészket épít.
2014. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs odú nem tojik. Ha van odú akkor se biztos hogy tojik.

A tojáshoz egyáltalán nem elég az hogy odút adsz nekik és kész. Ha mégis tojik könnyen a tojó halálával vagy a fiókák életképtelenségével végződhet. Megfelelő tudás szükséges a tenyésztéshez. Először is hatalmas kalitka kell hozzá amiben kényelmesen elférne akár 8 madár is. Tenyészérettek-e egyáltalán a madarak? Aztán tudni kell hogy hogyan kell felkészíteni őket a tojásra, mivel kell őket etetni és mettől meddig, mikre kell figyelni, hogyan néz ki egy egészséges tojás/fióka, mik a tünetei ha gondja akadt a tojónak a tojás kitojásával, hogyan néznek ki a fiókáknál előforduló betegségek/bajok, mit kell csinálni ha nem etetik a fiókákat,stb,stb,stb.

2014. szept. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, engedd meg, hogy kicsit vitatkozzak veled! Addig teljesen igazad van, hogy megfelelő feltételek nélkül nem fog letojni, de az odú hiánya önmagában nem kizáró ok. Volt már szerencsém szelíd tojó madarakhoz, akik letojtak a kalitkába, pedig még párjuk SEM volt. Igaz, ez részben az én hibám, mert a kis törpepapagájomnak például olyan szűk volt a tojócsontja, hogy hímnek gondoltam, így bátran fel mertem etetni, ő meg késztetést érzett a tojásrakásra.

Ha túl fiatal a madár, sok esetben hiába ivarérett, nem költ amíg tenyészérett nem lesz, bár kérdező, ezt tényleg fontos lenne tudnod, mert ha a papagájod túl korán kezd költeni, akkor egyrészt rövid életre számíthat, másrészt könnyebben előjönnek a problémák.

Ha egy fióka beteg, azzal sajnos általában még tapasztalt tenyésztő sem tud mit tenni, vagy ha szimplán csak nem etetik a szülők, a mesterséges felnevelésükhöz is komoly tapasztalat kell, de azért általánosságban nem jellemző az ilyesmi. Ha a tojó nem tud megtojni, az könnyen észrevehető (nagy has, nehéz légzés, "tojós" testtartás), és ha valaki együtt él a madarakkal, akkor legalább annyit lát, hogy valami "más", és ha felhív egy valamennyire is hozzáértő állatorvost, akkor nincs gond.

2014. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 23. 15:29
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaz. Odú nélkül is tojhatnak sőt pár nélkül is tojhatnak.

De ilyen esetnél mindig van valamilyen kiváltó ok.

Pl. egyedüli szelíd madárnak nap mit nap simogatják a hátát,szárnyát ami az ő számára úgymond előjáték így valószínűleg hormonossá válik és tojik. Vagy van a kalitkán kívül egy kisebb kuckójuk amit elkezdenek odúnak tekinteni. Vagy túl kicsi a kalitka, le van takarva a kalitka 1-2 oldalról emiatt odúszerű. Vagy mint nálad is az étrendje ösztönzi a madarat tojásrakásra. Ha nem megfelelően van kirakva,napoztatva a madár vagy nem megfelelően van használva a naplámpa(időtartam,gyakoriság,stb) az is hormonosságot okozhat. Túl sokat vannak világosban a madarak, túl sok kaja van előttük állandóan,stb mind tojáshoz vezethetnek.

2014. szept. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!