Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy galambot és nem...

Találtam egy galambot és nem tud repülni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval, Egerben a fősuli mellett találtam egy kis szürke galambot. Közel mentem hozzá, de ő nem repült el, próbált szaladni de az is elég esetlenül ment. Itt-ott még nem nőtt ki a tolla (főleg a szárnya alatt), szóval gondolom fiatalabb egyed lehet, aztán gondolom tapasztalatlan. Annyira kis buta volt, hogy az jövő-menő emberek elé ment, azok meg elhesegették, félre rúgták, ijesztgették. Megsajnáltam és haza hoztam mert nem akartam, hogy valami macska vagy kutya megfogja.


Egyébként aranyos, már nem fél tőlem, megitattam. Van neki köles-búza-napraforgó keverék (vannak papagájaim szóval az ő kajájukat kapja), de nem akar enni.


Remélem holnap már fog enni. Viszont egy nagy gond van! NEM TUD REPÜLNI! Siklik a levegőben aztán lezuhan, de repülni nem tud mint a többi galamb. Egyébként kistestű, szürke, az orra nem olyan nagy, gondolom nőstény lehet.


A fő kérdés az, hogyan tanítsam meg repülni? Mert szeretném elengedni utána a családjához vissza, de amíg nem tud magáról kellően gondoskodni, addig nem akarom, mert félek, hogy baja esik.



2014. szept. 23. 22:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha már hazavitted, akkor nem tudod "visszapasszolni" a szüleinek. Ezzel magadra vállaltad a nevelés befejezését. Ha a szárnya alatt még nem tollas, akkor valószínűleg igen-igen baba madárról van szó. Szerezz be vízben feloldható tápot, azt add neki, 3-4 óránként kiskanálból, vagy valamiféle szemcseppentő, vagy ilyesmi alkalmatosságból. Azért nem tud repülni, mert még gyerek.

Ha úgy gondolod, hogy nem fogsz tudni vigyázni rá, akkor Őket tudom ajánlani: [link]

Remélem tudtam segíteni :)

2014. szept. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy mit tehetnél még érte, de nagyon rendes vagy. Szerintem ha összeszedi magát, elkezd enni, kinőnek a tollai, és nincs eltörve a szárnya, akkor előbb-utóbb repülni is fog.
2014. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Ja, a repülésoktatás. Szóval: Kínáld meg minden nap, akár többször is maggal. Ha hamar elkezd enni, akkor a legegyszerűbb, ha leteszed valahová a szobában, másfél, 2 méterrel távolabb mész, és eleséggel a kezedben odacsalogatod. Ha nem foglalkoztatná a mag, akkor is kb. ugyanezzel próbálkozhatsz, ha Te eteted, akkor kialakul köztetek egyfajta kapcsolat, és valószínűleg oda fog menni hozzád, ha hívod.
2014. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Végső esetben galamblevesnek jó lesz.
2014. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21%
10. ről gyorsan megtanul
2014. szept. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%
Harapd le a fejét. Hátha még járni sem tud majd.
2014. szept. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor én is találtam törött szárnyú vadgalambot. Szerencsére akkor volt nyúlketrecünk és betettem oda. Etetgettem és mikor láttam, hogy már megerősödött szabadon engedtem. Szerintem a tiéd is gyorsan megerősödik majd ha elfogadja a kaját.
2014. szept. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Neveld egy picit,egy idő után meggyógyul és elengedheted :). Akik meg olyanokat írtak,hogy fejezd le,dobd ki stb... Én is szívesen kihajintanálak.
2014. szept. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért jó egyeseknek az, ha ilyen szemét dolgokat írkálnak ide. Így is kellemetlenül éreztem magam mikor megfogtam, mert egy rakás ember jött velem szembe és mindegyik megbámult, de olyan megvető tekintetük volt... Most komolyan szar embernek kellene éreznem magam azért, mert segítek egy védtelen kisállaton? És ha galamb akkor mi van? Értem én, hogy kárt okoz, piszkít, meg az emberek 90%-a nem szereti őket, de akkor is, egy védekezésre képtelen madár, aki nem tehet arról, hogy galambnak született. Miért kell belerúgni, bántani, miért kéne lefejezni, levest főzni belőle?


Egyébként aranyos, érdeklődő lett. Megfürdettem, az eleinte tetszett neki utána didergett kicsit, de infra lámpa melege alatt megszáradt. Most szép, van neki tolla, csak a szárnya alatt pelyhes. Picit sovány. Remélem enni fogja a magot, mert egész hétvégén nem leszek itthon, jó anyám meg nem valószínű hogy táppal etetgetné. Ha megeszi a magvakat akkor leesik a kő a szívemről.

2014. szept. 23. 23:29
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyébként nem beteg, csak fiatal és tapasztalatlan. Nagyságra már akkora mint egy sima galamb, tollas is, csak a szárnya alatt pelyhes. Szóval gondolom már nem begytejen éldegélt. Remélem megeszi a magot, mert amióta hazahoztam nem evett még, most alszik a kalitkában. Kicsit parázok most, mert biztosan éhes, de gondolom nem mer enni. Biztos stresszelhet szegényke, nem volt egyszerű napja.
2014. szept. 23. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!