Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelidíthetem meg a...

Gyuszi13 kérdése:

Hogyan szelidíthetem meg a leghamarabb a nimfámat?

Figyelt kérdés
2 hete kaptam egy 1 éves lutino hím nimfát az első héten a kalitkájában volt a 2. héten naponta legalább 8 órára kint van és szeretném ha késöbb olyan szelíd lenne hogy már a vállamon is megmarad. már probálkoztam kajával de ha fél méternél köz. vagyok elrepül.tehát mi a leggyorsabb megoldás.
2014. szept. 28. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Először a kalitkában kéne.

Normál esetben a kalitkát a sajátjának tekinti ezért ott magabiztosabb,nyugodtabb. A magabiztosságát kihasználva előbb kalitkán belül kéne elérned óvatos,lassú de magabiztos mozdulatokkal hogy egyen a kezedből. Kint a szobában nem érzi otthon magát ezért félősebb emiatt kint csak akkor próbáld etetni ha kalitkán belül már simán megy. Ami a kalitkában megy az valószínű hogy kalitkán kívül is megy ha kicsit nehezebben is mint a kalitkában.


Egy nem szelíd madarat sokkal nehezebb a szobában szelídíteni mint a kalitkában. De ha a kalitkában félig-meddig megszelídíted akkor már a szobában is be fogod tudni fejezni a szelídítést.

2014. szept. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!