Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom úgy nevelni...

Toti0509 kérdése:

Hogyan tudom úgy nevelni papagájomat hogyha kint vagyok vele az udvaron ne repüljön el?

Figyelt kérdés

2014. okt. 5. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. A madarak nem falkaállatok, nem ragaszkodnak egy vezérhez.
2014. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ismerek több olyan (nagy)papagáj tartót, akinek a madara kinn ül egy ülőn, mikor a gazdája is kinn van. De ezek jákók. Ezek nem repülnek el (nem tudom, miért nem, tudnak repülni.
2014. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Elég egy hirtelen zaj vagy látvány amitől megijed és elrepül. De ha nem ijed meg akkor is bármikor elrepülhet mert ha repülhetnékje lesz elrepül rólad de mivel nem tudja hol van,hova lehet leszállni elrepül.

A második válaszoló által írt hülyeség miatt hal meg sok papagáj. Ugyanis egy nagypapagáj is hiába okosabb mint pl. egy hullámos papagáj bármikor elrepülhet és nagy valószínűséggel sose talál haza így éhenhal,szomjanhal,elkapja egy ragadozó.


Ha nagyon szelíd, gond nélkül tapogatható, fogdosható a papagájod akkor vegyél neki hámot és pár hét alatt szoktasd hozzá. A külföldi Aviator hámot ajánlom. Télen nem tudod kivinni mert ugye megfázik így jövőre a szoktatást úgy időzítsd hogy mire teljesen rá tudod tenni a hámot és rajt is tudod hagyni hosszabb időre addigra már legalább 20 fok legyen kinn.

2014. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
54%
Szólj rá hogy ne repülj el!
2014. okt. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!