Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Rozella papagájt meg lehet...

Rozella papagájt meg lehet tanítani beszélni? Menyi idő alatt szelídül?

Figyelt kérdés
ma délután 3 kor hoztam haza kinti röpdében tartották menyi idő alat lesz teljesen kezes? mikor először elkezdtem szelíditeni károgott és meg akart enni ,ost a kezemre már rájön ez 10 percbe tellet elfogadja a kaját a kezemből és a hátán meg a hasán már tudom simogatni de a feje tetejét még nem engedi a csőrét már engedi a gyűrűmet előszeretette rágcsálja ha egyedül hagyom károg. bocs a hibákért

2014. okt. 12. 02:24
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Talán itt van néhány hasznos információ :-)

2014. okt. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel még csak 1 napja van nálatok nem kéne tapogatnod. Az jó hogy foglalkozol vele de a simogatás,kézre állítás még korai.

Csak azért értél el nála ennyi mindent ilyen hamar mert még stresszes az új ingerek,új környezet miatt. Amint teljesen megnyugszik(max. pár hét) egyből önmagát fogja adni ami egyáltalán nem a mostani helyzet. A mostani dolgokból valószínűleg semmit se fogsz tudni vele megcsinálni. Ezek az első napok,hetek az úgynevezett mézesnapok amikor azt hiszed szelíd a madarad aztán amint elmúlik az új környezet miatti feszültség és önmagát adja a madár rájössz hogy ez nem így van.


A kérdésre válaszolva:

A rozellák arról híresek hogy röpdemadarak mert nem nagyon lehet őket megszelídíteni. Egyesek azt mondják rájuk hogy buták de ez szerintem nem butaság hanem egyszerűen nem érdeklik őket az emberek így nem lehet velük kapcsolatot kialakítani. Másrészt nagyon aktív faj ezért is kell nekik röpde.

2014. okt. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!