Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tyúkjaim vannak és sorban...

Tyúkjaim vannak és sorban döglik meg az összes, mert nem kaptak oltást! Milyen gyógyszer segíthetne?

Figyelt kérdés
2008. aug. 12. 10:08
 1/4 anonim válasza:
100%
Az én tyúkjaim soha sem kaptak még oltást.Viszont volt olyan év,amikor csomó megdöglött,azért mert darazsat nyeltek le.
2008. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Az én tyúkjaim sem kaptak soha oltást és élnek és virulnak.

Szerintem más bajuk lehet.Lehet hogy benne vannak egy betegségben,esetleg már betegen kerültek a házhoz,vagy ha olyan nagy fehér hibridtyúkok vannak azok általában nem élnek 1 évnél tovább,valamilyen vegyszer véletlenül ráment a kajájukra és azt ették meg,nem volt friss víz a harminc fokos melegben,vagy esetleg darazsakat ettek stb. és még sorolhatnám.

Kb ilyenek miatt kezdhetnek el pusztulni.

2008. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok baromfim volt már,sosem oltattam be,pedig sok fajta volt,még sosem pusztultak el tömegesen.Ez egy fajta baromfivírus lehet,ami nálad pusztít.Figyelj,mert te is elkaphatod,ne aludj velük,ha bemész/kimész az ólba,mindig másik ruhát húzz fel.Ügyelj a higiéniára!Használj gumikesztyűt,gumicsizmát!A frissen elpusztult tyúkot tedd bele 1 jól záródó zacskóba,és vidd el az állatorvoshoz kivizsgáltatásra!

Ha az állományod elpusztul,meszeltesd ki,kb.6 hónapig ne tarts ott semilyen állatot,ha veszel tyúkot,kiskorukba oltasd be!

Egy állatorvosnak tanuló

2008. aug. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
48%

A tyúk az egy buta állat..van h megdöglik!:)

Ilyen buta még a pulyka is aki képes a semmi miatt agyvérzést kapni és szintén megdögleni! Na mindegy levesbe azé jó lesz!:D

2008. okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!