Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagáj: milyen színválto...

Nimfapapagáj: milyen színváltozatú és nemű?

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék a képen látható nimfapapagáj színváltozatának és nemének meghatározásában:

[link]

Azért lenne fontos, mert szeretnék mellé egy társat. Arra vonatkozóan is szívesen fogadok tanácsot, hogy az milyen nemű legyen. Javallott például két hímet vagy két tojót együtt tartani? Vagy egyértelműen jobb egy ellentétes nemű pár?



2014. okt. 22. 20:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gyöngyös hím, ha nem tévedek. Én még sosem próbáltam két hímet együtt tartani, szerintem alapvetően egy párral kevesebb a gond. Persze felmerül a kérdés, hogy a későbbiekben szándékodban áll-e tenyészteni is, ill. hogy az élettér megfelelő-e egy "nagy családnak".
2014. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja, a képnél az még nagyobb segítség lenne a neme meghatározásában, hogy szokott-e jellegzetesen hamesen fütyülni. Ide akartam linkelni egy videót, amin hallatszik, de nem találtam, csak a "Beszélő Gyurikáról".
2014. okt. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*hímesen
2014. okt. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. Családtagoktól tudom, illetve hétvégenként én is tapasztalom, hogy napközben sokszor visít ( egyszerűen nem tudom jobban leírni a hangját), ezek általában ilyen rövid, de erős, néha már fület bántóan éles sikkantások. De amikor hétköznaponként délután hazaérek és beülök a szobámba, ahol ő is van, este 10-ig (amikor letakarom) már csak egyszer-kétszer nyitja ki a csőrét. Én ezt nem tudtam egyértelmű jelének venni, hogy hím. Egyébként két hímmel lenne gond? Ha igen, mire lehetne számítani?
2014. okt. 22. 21:43
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nem annyira szeretném őket pároztatni, csak amennyire szükséges az ösztöneik meg a hormonjaik miatt, de gondolom az a legjobb, ha ellentétes neműek. Viszont, mivel nem vagyok biztos abban, hogy ő fiú-e és 2 tojót nem szeretnék, az viszont - hacsak nekik nem rossz- nem zavarna, ha a második madár is fiú lenne, úgy gondoltam, hogy a legbiztosabb, ha másodszorra már egy tuti biztos hímet szerzek be. Persze, ha ezzel nem értesz egyet, nyugodtan mondd meg. És ez szól másoknak is, akik olvassák a kommenteket! :)
2014. okt. 22. 21:55
 6/17 PuszyNyuszy válasza:
Régebben nekem is volt egy hím nimfapapagájom.Nem mondanám,hogy szakértô vagyok a témában,de azt tudom,hogy az egyedül tartott madár hangosabb mint a társaságban lévô,fôleg ha ez egy hím-tojó összeállítás.De én javasolnám,hogy ne rakj mellé másik madarat,mert akkor egy idô után elkezdi utánozni a szavakat amit hall,és ez igazán szórakoztató.
2014. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján tuti hím, a tojók is tudnak hangosan fütyülni, de a közelébe sem érnek a hímeknek, nem is képesek úgy "kiabálni". Ez afféle "menő vagyok, gyertek lányok" dolog nimfa módra :)

A két hím összeállítást több oldalról lehet vizsgálni, de mint mondtam, én sosem próbáltam. Ezt találtam: "Az azonos neműek arányaiban jól viselik egymást, persze lehet, hogy ivaréréskor macerák lesznek." Ezzel szemben itt egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=FXGEm2zmWCo

Összességében azt hiszem, éppen megpróbálhatsz berakni mellé egy másik hímet, ha nincs tojó a környéken, talán nem lesz gond, de mindenképpen szükséged lesz egy másik kalitkára is, amíg megszokják egymás jelenlétét, mert ha fogod, és berakod mellé a másikat, akkor a jelenlegi nimfád lesz otthon, és ez máris óriási előny, ha az új kicsit félénkebb, abból nagyobb baj is lehet. Ezen kívül ha később valami zűr/verekedés/sérülés lenne, jobb, ha mindig azonnal át tudod rakni valahová, ahol nem molesztálja senki, erre is jó a pótkalitka.

2014. okt. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves PuszyNyuszy!

Neked is köszönöm a tanácsodat, fontolóra veszem, bár meg kell valljam, annyi helyen olvastam, hogy a nimfa társas madár, hogy valószínűbb, hogy lesz társa.


Kedves Anonymus :) !

Neked is köszönöm az értékes választ. Ha tényleg úgy döntenék, hogy fiút veszek másodszorra is, tekintettel leszek arra, amit írtál. A videót külön köszönöm, böngésztem már ez ügyben, de ebbe nem futottam bele. Azt hiszem, mindazok alapján, ami elhangzott, inkább egy tojóra hajlok jelenleg. De még várok pár hetet.

2014. okt. 23. 00:20
 9/17 anonim ***** válasza:

Először is: mennyi idős a madár? Ha jól látom már átvedlett tehát elmúlt 1 éves. Jól gondolom? És az ivarérésekor történő vedléskor a gyöngyözöttsége (sárgás pöttyök a hasán, sárga-szürke pöttyök a fehér/sárga színű szárnyán,farktollán) megváltoztak-e, kevesebb lett-e belőlük vagy ugyanannyi maradt? Gondolok itt elsősorban a szárnyán lévő pötty nélküli fehéres csíkra az mindig ilyen volt vagy régebben ott is voltak pöttyök?

Másodszor biztos vagy benne hogy CSAK visítozik? Ez a visítás alaphang tehát a hímek és a tojók is egyaránt tudják. Viszont a hímek más többféle dallamos hangot is kiadnak(azaz udvarolnak) miközben bólogatnak, kopognak a csőrükkel valamin, eltartják maguktól a szárnyukat egy kicsit, ugrálnak. A tojóknak ez a visítás a fő hangjuk mert nem nagyon tudnak mást.

Szokott olyat csinálni akár a kalitkában akár kalitkán kívül(főleg a kalitkában szokták) hogy fejjel lefelé lógva széttárja a szárnyait???


Leírom mi mire utal:

Ha már elmúlt 1 éves és a gyöngyözöttsége csökkent a vedlés után akkor hím. Ha nem csökkent akkor tojó. De ha ismeretlenül meg kéne mondanom a képen látható madár nemét akkor hímnek mondanám.

Ha csak visítozik és nincsenek dallamos hangjai akkor tojó. Ha udvarol akkor hím.


És pont emiatt kérdezek ennyit mert tollazat alapján hím de a hangja alapján amit írtál tojó.



Aztán:

2 hím jól kijön, 2 tojó viszont veszekedhet de amúgy se ajánlok 2 tojót. A videóban szereplő nimfák azért verekednek mert 1.rohadt kicsi a kalitkájuk így hacsak nem a 2 legtávolabbi sarokban ülnek belépnek egymás személyes terében, nem tudnak egymásnak teret adni és ez minden madarat zavar 2.a sz@r tükör miatt azt hiszik hogy tojó is van velük 3.a vacak tükör és csengő miatt folyamatosan feszültek és ezt a feszültséget egymáson vezetik le.

1hím-1 tojó párosnál nem kötelező hogy tenyészd őket. Csak arra kell figyelni hogy ne indítsd be őket(ne ösztönözd őket párosodásra semmivel se még véletlenül se) sőt úgy alakítsd a környezetüket hogy az ösztöneik állandóan azt higgyék tél van így nem akarnak szaporodni. Mert a nimfa tojók sajnos gyakran elkezdenek tojni akár a kalitka aljába is és nem lehet leállítani őket, végkimerülésig tojnak. Ez a régóta tartó túltenyésztés,nem megfelelő tenyésztés egyik mellékhatása a nimfáknál.


Amit a 6/7 írt az hülyeség. Ha többen vannak akkor is megtanulhatnak hangot utánozni. Meg különben is sokkal de sokkal jobb nekik ha többen vannak.

2014. okt. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ha egy pár papagája van az embernek, akkor akarva akaratlanul is kényezteti, tejben-vajban füröszti, szóval az esetek 90%-ában fióka lesz a vége, ezért is írtam, hogy jobb, ha ezt is átgondolja.
2014. okt. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!