Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért vadult meg a nimfám?

Miért vadult meg a nimfám?

Figyelt kérdés
2 hónapja vettünk mellé egy (fiú)hullámos papagájt. Nagyon jól megvan vele. Előtte egy nagyon szelíd, kézhez szoktatott papagáj volt, de most ha hozzá érnék elrepül, vagy megcsíp. Miért van ez? (ha fontos mostanság elkezdett sokat dalolászni)

2014. okt. 24. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha társa van, az a fontos neki, veletek már nem foglalkozik.
2014. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Az biztos hogy NEM attól lett vad hogy társat kapott. Nekem 6 papagájom van és mind szelíd.


Mennyi idős? Ha 6-12 hónapos akkor ivarérik(kamaszodik) és ezért ilyen vadóc, feszegeti a határokat. Később jobb lesz a helyzet ha megfelelően reagálsz a viselkedésére.


Ha már idősebb akkor alaposabban,részletesebben át kéne gondolnod a vele való kapcsolatodat. Nem lehet hogy csináltál valamit amiért megsértődött vagy amiért elkezdett félni tőled? Mióta tart a kapcsolatotok és mennyire mély(mikor,mennyi ideje szelídítetted meg és mit szoktatok együtt csinálni, miket engedett meg neked azaz miből állt a szelídsége)?

2014. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:

Nem hiszem hogy csináltam volna vele valami olyat.. Mindig csak akkor nyúltam hozzá amikor megengedte.

Nos körülbelül másfél éve vettem meg őt. Miután megvettem, utána 1-2 hónappal már megszelidült, és 3 hónapra rá már rárepült a kezemre is ha nyújtottam felé, vagy csak magától. A kapcsolatunk nagyon jó volt mielőtt megjött a társa. Hát mostanság csak beszélgetek hozzá, de akkor is nagyon tartózkodik tőlem.. Egyszer kétszer kiengedtem őket repkedni, majd maguktól vissza mennek. Előtte nagyon sokat hagytam őt repkedni, mert tudta mikor kell bemennie. Beszéltem vele, hagytam hogy nézze velem a videókat stb:D De azóta nem tudom mi a baja.:(

2014. okt. 24. 23:34
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

A hullámossal milyen a kapcsolatod? Nem lehet hogy pl. amikor odanyúlsz hozzá akkor a hullámos elrepül mert fél a kezedtől ezért a nimfa is a barátja után repül? Tehát nem a kezedtől fél hanem csak a barátját követi.


A hullámossal általánosságban milyen a kapcsolata a nimfának? A "mostanság elkezdett sokat dalolászni" miatt kérdezem hogy nem viselkedik úgy vele mintha a párja lenne? Tehát követi, udvarol neki, vele repül,stb. csinál ilyeneket?

A hullámos hogyan tekint a nimfára? Ő is udvarol neki, vele megy,stb vagy ennyire nincsenek jóban?

2014. okt. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jó a kapcsolatuk egymással, de a hullámos mintha jobban szeretné a nimfát. Mert például vannak olyan pillanatok amikor a nimfa ad egy koppantást a hullámos fejére (persze nem erőset), de a hullámos nem adja vissza. A nimfa nem nagyon szokta követni a hullámost, max ha kiengedem őket akkor egymás után repkednek. Amúgy ma turkálták egymás tollazatát, nem tudom ez mit jelenthet.

Hát a hullámosnak mintha tetszene a nimfa. Mert mindig bámulja, vagy hogyha beteszem a kezemet kicserélni a kaját akkor oda megy a nimfa mellé, kihúzza magát, mintha próbálná megvédeni.

Remélem mindenre sikerült válaszolnom!

2014. okt. 25. 20:24
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Gondoltam.

A hullámos bizony a párjának tekinti a nimfát és a nimfa is mivel fajtársa nincs párféleségként kezd tekinteni a hullámosra.


Na utolsó kérdéshalmaz utána leírom mit gondolok, mitől lett vad.


A kezedre rááll a nimfa? A hullámos mennyire szelíd? Jól gondolom ugye hogy hím nimfáról van szó?

Régebben miket szoktatok csinálni együtt a nimfával gondolok itt arra hogy pl. tanítgattad-e trükkökre, szoktad-e vakargatni a fejét vagy hasonló ami tartalmasabb mint a hozzá való beszélés?

2014. okt. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerelmespár a két madarad. Hagyd őket békén.
2014. okt. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ma ráállt a kezemre a nimfa nagy meglepődésmre, és hagyta hogy megsimogassam, de ilyen 5-6 mp után elrepült:/ A hullámos egy cseppet sem szelíd! Ha hozzá érnék elkezd nagyon mély, és fülsüketítően hangosan csipogni. Neeem. A nimfa szerintem lány (barna ott a csőrénél.. elfelejtettem hogy hívják azt a részt), és a hullámos 100% hogy fiú. Régebben a nimfa nagyon okos, és szelíd volt(pontosabban akkor amikor még nem volt meg a hullámos). Akkor ráállt a kezemre, vállamra is rászállt néha, ha felé nyújtottam a kezemet akkor hagyta hogy megsimogassam. Amúgy nem nagyon tanítgattam trükkökre, csak kézhez VOLT szoktatva.Most ezeknek az ellenkezőjét csinálja:(
2014. okt. 26. 19:31
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

A nimfáknál nem a viaszhártya színe számít. Náluk a viaszhártya mindig barna,bőrszínű. Ez a módszer csakis a hullámosokra vonatkozik de náluk se ilyen egyszerű mert a tojók viaszhártyája nem mindig barna és a hímeké se mindig kék.

A nimfáknál a tollazatból és a viselkedéséből lehet megállapítani a nemüket. Azt írtad elkezdett dalolászni. A dallamos hangok 99%-ban a hímekre jellemző, az udvarlás része.

A hímek udvarolnak fűnek-fának hátha valami/valaki a párjuk lesz. Ösztönösen párt keresnek egészen addig amíg nem találnak. 2 hím madár is ha nincs tojó simán párba áll mint nálad is.


Ami a vadságát illeti:

Azt írtam a legelején hogy nem a társ miatt lett vad. Így utólag tudom hogy nem kellett volna elhamarkodottan ezt írnom mert félig! miatta lett vad.

A helyzet az hogy a nimfának nem volt párja, az egyetlen társasága te voltál de csak úgy elvolt veled, rákényszerült hogy veled legyen mert más társasága nem volt. Nem csináltatok együtt olyan dolgot ami miatt szoros kapcsolat alakult volna ki köztetek. Nem olyanok mint a kutyák hogy eteted, simogatod,stb. és jó a kapcsolatotok. A papagájoknak ezek a dolgok nem nagyon számítanak, tartalmas együtt töltött időre is szükség van ahhoz hogy kötődjön hozzád a madár.

Amikor belépett a képbe a hullámos a nimfa egyből tudta ösztönösen hogy ő jobban hasonlít rá mint te, jobban egy nyelvet beszélnek mint te és a nimfa. Ezért kezdettől fogva érdeklődik iránta mert potenciális párjelölt is volt és a hullámos egész nap vele volt, vele repkedett, együtt tollászkodtak,stb így kialakult közöttük egy szorosabb kapcsolat. Végül párba álltak mivel a hullámos is udvarolt a nimfának, nem utasították el a másik közeledését.


Te is láthatod hogy ugyanúgy szelíd mint eddig volt, most is ráállt a kezedre és(ha régebben etetted kézből) akkor gondolom most is enne a kezedből ha megkínálnád. Csak már nem kényszerül rá hogy veled legyen így nem is teszi, inkább a hullámossal van akivel tartalmasabb időtöltéseik is vannak. Ha jobb,mélyebb lenne a kapcsolatotok nem hanyagolna el ennyire de akkor se lógna veled egész nap. Ráadásul most van hivatalosan a párzási időszakuk ilyenkor be vannak indulva, később ha vége lesz ennek az időszaknak lehet valamennyire jobban engedi majd a foglalkozást. A simogatást pedig azért nem engedi mert a simogatás csak az ember számára,ember szerint jelent szeretetet. Nekik nem természetes hogy tapogatják őket. A madarak/papagájok alap esetben 2 dolog miatt éreznek magukon fogást,érintést. Az egyik az amikor elkapja őket egy ragadozó. A másik pedig az amikor párosodnak. Ha egy papagáj hátát,szárnyát simogatod azzal párosodásra ösztönzöd. Ezen kívül ott van még az(nem minden fajnál) amikor egymás fejét vakargatják. Ezt nem feltétlenül csak a párok csinálják. Ezért ha az ember mindenképp hozzájuk akar érni akkor a madár fejét simogassa,vakargassa(ha engedi a madár) vagy esetleg a hasát,lábát. A nimfák szeretik a fejüket vakartatni de nálad ezt nem kérte,engedte, nem bízott meg bennedd eléggé régebben se ha jól értem. Most már ha valakitől akkor valószínűleg a párjától(hullámostól) fog fejvakarást kérni.

Sose szabad elfelejteni, el kell fogadnod hogy a papagájok VADállatok vadösztönökkel és vadszükségletekkel. Az egyik fő ösztönük/szükségletük a csapat megléte amibe a lakásban lakó emberek is beletartoznak de a madarak,fajtársak az elsődlegesek. Ösztönösen a másik/többi madarat választják az ember helyett mivel ők is madarak. A papagájok nem azért vannak hogy az ember társai legyenek, simogatni lehessen őket mint a kutyákat mert ők nem ilyenek, ők vadállatok.

6 papagájomból egyet az egyik nimfát lehet simogatni de őt se mindig és általában elvan a többiekkel, ritkán keresi önszántából az ember társaságát pedig kézzel nevelt. A másik nimfámnak csak a fejét lehet vakargatni, vele nagyon sok tartalmas időt töltök, tanítom erre-arra, szoktatom,stb ezért ő szeret rajtam ülni, sokszor keresi a társaságom, félig mindig engem is figyel hátha akarok tőle valamit de ő is ugyanúgy elvan a többiekkel ha nem foglalkozom vele. A 3 hullámosom nélkülem is tökéletesen elvan. Teljesen jól elvannak egymással,nimfákkal és maguktól csak naponta párszor jönnek rám akkor is csak max. 1-2 percre hogy kicsit megrágják a ruhám, simogatást nem engedik illetve az egyik mindegy alapon megengedi hogy időnként hozzáérjek de mivel nem tudja mire jó ez hamar odébb megy, mindhárom jön kézre de ha úgy tartja kedvük egyből tovább is repülnek ha nem akarok tőlük semmi érdekeset, nincs nálam kaja. A hatodik papagájom olyan faj aki nem szereti az érintést. Nem is simogatom max. ritkán a hasát,csőrét kicsit, inkább máshogy foglalkozom vele.

Ők ilyenek. Vagy elfogadod hogy mostantól nem érdekled a nimfát. Vagy elkezdesz, próbálsz vele minőségi időt tölteni és a hullámost is próbálod megszelídíteni hogy ha máshogy nem is nagyon foglalkoznak veled de legalább elüldögéljenek rajtad de nem garantált a siker. Sokkal jobban jártál volna ha alapból 2 nimfát vagy 2 hullámost vettél volna. Vagy ha nem is egyszerre de pár hónap különbséggel és nem másfél év után. Mert így másfél évig úgymond kiéheztetted egy másik madár társasága iránt, egy pár iránt és most hogy kapott egy ilyen társat "meg van őrülve". Ha alapból ketten lettek volna és egyszerre szelídítetted volna őket akkor most 2 félig szelíd madarad lenne. Azért csak félig mert nem veled foglalkoznának egész nap és valószínűleg simogatni se tudnád őket de ráállnának a kezedre és ennének kézből, valamennyit ellenének rajtad együtt.

2014. okt. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Megmentettem jó néhány éve egy elütött fiatal galambot. Meggyógyult, valamennyire repülni is megtanult. A vállamon utazott, számítógép előtt ülve a karomon sétált, búgott nekem és még pusztit is adott (csőrrel óvatosan a számra). Mivel egyedül volt, én lettem a társa. Nyolc évig élt velünk, a lakásban szabadon.
2014. okt. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!