Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szoktathatnám kézhez a...

Hogy szoktathatnám kézhez a papagájomat?

Figyelt kérdés
van egy rozella papagájom akit kb 1 éve vettünk tenyésztőtől ezért nem nagyon foglalkoztak vele.Nagyon félénk,ha benyulok hozza megied,de ha répát rakok az ujjamra azt elfogadja.

2014. okt. 30. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A rozellák sajnos nem a szelídségükről híresek. Tőke szelídséget ne várj tőle, örülj annak ha talán a karodra rálép, vagy hogy ha kiengeded, vissza tudod rakni a ketrecébe. Nekem hullámosok vannak most, és mindent lassanként, fokozatosan csináltam. Én azt tartom jónak, ha először egy botra rálép, így még ha nem szelíd teljesen,akkor is könnyebb. A kezemtől még tartanak kissé, de mindig kiengedem őket,és ott a szobában úgy vettem észre könnyebb vele foglalkozni, hiszen nagyobb a tér. Ha nem fekszik neki a dolog, arrébb reppen nem veri szét magát a ketrecében.
2014. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
rendben köszi
2014. okt. 30. 09:35
 3/3 anonim ***** válasza:

A rozella nem a szelídíthetőségéről híres mert nem érdeklik őket az emberek mint barát,társ így nem nagyon lehet kapcsolatot kialakítani velük. Ráadásul tenyészmadárról van szó vagy legalábbis fajtársai között nőtt fel minimális emberi jelenléttel/foglalkozással. És emellett már 1 éve nálad van tehát már felnőtt/ivarérett madárról van szó akinek már kialakultak a szokásai,személyisége.

Ezek miatt elég minimális az esély hogy megszelídítsd szerintem.


A legjobbat akkor tennéd vele szerintem ha csinálnál neki egy pár méteres szobai röpdét(pl. 2m(MA)x1m(MÉ)x3-5m(H)) és megállapítanád a nemét 100%-ra hogy vehess mellé egy párt. Vagy elég egy 1-másfél méteres kalitka/röpde is ha hozzászoktatod valamilyen napirendhez hogy mikor jöhet ki a szobába és mikor,hogyan megy vissza és az ő segítségével a párját is könnyen hozzászoktatod ehhez a rendszerhez. Vagy tavasszal csinálsz nekik kinti röpdét védőházzal és minden szükséges dologgal hogy egész évben kinn éldegélhessenek.

A rozelláknak ez(ilyen élet) a legjobb.

2014. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!