Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarak szeretik az almát?...

A madarak szeretik az almát? Ha nem akkor mit szeretnek a magokon és a dión kívül?

Figyelt kérdés

2014. okt. 31. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
De igen szeretik az almát :) Főleg a feketerigók. A cinegék inkább magokat és dióféléket. De ha teszel ki nekik lisztkukacot annak még jobban örülnek. Csak kenyeret és kaja maradékot ne adj nekik mert attól felpuffadnak.
2014. okt. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen madár, cinke például megeszi, tavalyelőtt egy cinke is csipegetett belőle, de tavaly meg sem kóstolták.
2014. okt. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen madarak? Sok madár szereti az almát is, de pl. a rigó az alma mellett többek között puhatestűekkel, ízeltlábúakkal is táplálkozik. A cinegék pedig, akik szintén rovart is ennének, előfordul, hogy télen pl. hibernáló denevéreket falnak fel élve. Aztán vannak ragadozó madarak is, akik télen elsősorban rágcsálókat esznek, és sok madár a kökényt és egyéb, sokáig fellelhető bogyót is szívesen fogyasztja. Kicsit furcsa a kérdés, konkrétabb is lehetett volna. =P
2014. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elírtam, feketerigó pl megeszi, ezt akartam írni és cinke lett belőle. :-)
2014. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én inkább a széncinegére gondolok. sőt csak rá!
2014. okt. 31. 14:14
 6/10 anonim ***** válasza:
A cinege nem eszi az almát, neki még ilyen "faggyúval dúsított" cinegegolyót (vagy mi a neve ennek) lehet kitenni, mivel állati eredetű táplálékra is szüksége van a magok mellett. (Egyébként dögökből is csipeget néha, tehát magától is megoldja a dolgot.) Szalonnát viszont nem jó nekik kiakasztani, mert a só a madarak számára nagyobb mennyiségben kifejezetten mérgező.
2014. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy tavaly tettem ki a cinkéknek és rá sem néztek, előtte való évben megcsipkedték, kb a fele eltűnt. Egy almát árfúrtamés ráhúztam a fa ágára.
2014. okt. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
kosziii
2014. okt. 31. 21:25
 9/10 A kérdező kommentje:
és ugy megeszik, hogy ha vágo fel nekik almát, és rászórók a faggyugolyobol egy kicsit?
2014. okt. 31. 21:26
 10/10 Kincsesne ***** válasza:

Nem SÓS szalonnát érdemes kitenni a madaraknak, de amikor kipróbáltam, a fára magasan felakasztott (avas) szalonnadarabból csak holmi foszlányok (hártyák) maradtak meg, a kitett (avas) margarinhoz pedig hozzá sem nyúltak!

Több eszük van, mint az embereknek: a madarak MŰANYAGOT NEM esznek! A diótisztítás apró morzsalékából kicsipegetik a nekik valót. Városi erkélyen öreg néni ismerősöm igen apróra vágott NYERS HÚSSAL szoktatott magához egy feketerigót.

2014. nov. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!