Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kaptam egy Ferplast Palladio...

Kaptam egy Ferplast Palladio 3 kalitkát, méretét tekintve milyen madár és hány darab érezné jól magát benne?

Figyelt kérdés
49x30x64!
2014. nov. 3. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

uhh hát ez iszonyú pici, nem is értem minek gyártanak ekkorát!! ebben még egy kolibri se tud repülni egy picit se.


2 db pinty? maximum... de jól egyik madár se fogja benne érezni magát :(

2014. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha madarakat akarsz, szerezz egy nagyobb kalitkát, ezt meg tedd el, hátha jól jön majd, pl. ha el kell különíteni az egyiket egy kis időre vagy ilyenek.
2014. nov. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon nem szeretem a Ferplast termékeket. A kalitkáik mint a tiéd is fekete, fehér rácsozatú azaz festett amit egy papagáj szórakozásból simán lerág(egyik-másik darabot lenyel) és ez már önmagában se egészséges nekik de a festék az évek múlásával magától is leválik a rácsról, a festék alatti kezeletlen fém pedig ha rendszeresen a csőrébe veszi a madár fémmérgezést okoz. A másik nagy probléma a kalitkáikkal hogy spórolnak a mélységgel. Ez a 30cm nem a legjobb de sok kalitkájuk még ennél is keskenyebb néhány centivel.

A fentiek miatt nem alkalmasak madártartásra de hogy teljes legyen a lista még az is probléma hogy a kalitkáik ajtajait a papagáj is ki tudja nyitni ha akarja, a kalitkák hossza ugyanannyi vagy kevesebb mint a magassága pedig a hossznak kéne a legnagyobbnak lennie akár többszöröse a magasságnak mivel a madarak főleg vízszintesen közlekednek(repülnek). Aztán a kalitkáik formája se jó általában, nem értem mi bajuk a téglalappal,téglatesttel.

Tehát szerintem semmilyen madárnak nem alkalmas ez a kalitka.


Ha komolyan gondolod a madártartást(tehát nemcsak azért akartál volna hirtelen madarat mert lett egy kalitkád) akkor érdemesebb házilag normális kalitkát csinálni ami minden szempontból megfelelő madártartásra.

2014. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!