Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nőstény hullámos papagájom...

A nőstény hullámos papagájom bántsa a hímet, csipkodja és a másiknak nagyon fáj, a földre esik és ott sír szegény. Mit tegyek? Nincs két kalitkám csak egy van.

Figyelt kérdés
Leöblítsem vízzel a nőstényt? Nem hagyja salátát sem enni, köleshez sem engedi oda. Ha lássa, hogy a hím menne oda akkor elzavarja. Már kb 1 órája itt ül a vállamon a hím mert nem tudom őket összezárni.
2014. nov. 6. 12:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Ma kezdte csak, eddig semmi nem volt köztük soha.
2014. nov. 6. 12:35
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én zebrapintynél tapasztaltam ilyet. A hím öreg és terméketlen volt, a nőstény meg fiatalka, tojásrakási korban. Nem lehet, hogy nálad is ez a helyzet ?
2014. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehetséges. A hím 5-6 év körüli. A nőstény azthiszem 3-4 lehet.
2014. nov. 6. 13:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez volt, olyankor csak benyúltam a kalitkába és rászóltam. olyankor mindig megijedt, és már nem csinálja.. én sem tudtam mit kezdeni, de ez bejött..
2014. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bántja, látja. Csipkedi.... te jó ég -.-
2014. nov. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán érdekel ... Romániaiként ennyire büszke vagyok.
2014. nov. 6. 13:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a nem érdekel ne lett volna benne akkor én is büszke lennék rád. De ìgy csak azt hirdeted h buta vagyok, az is maradok
2014. nov. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor van hivatalosan a párzási időszakuk. Lehet a tojó nagyon beindult és párosodni akar de a hím nem. De az is lehet hogy vedlés miatt nyűgös a tojó és a hímen vezeti le.


Magamtól nem ajánlottam volna de ha már említed: egy kicsit lefröcskölheted, virágpermetezővel lefújhatod langyos vízzel de tényleg csak egy kicsit hogy csak nedves legyen a tolla ne szétázott. Vizesen kiszolgáltatottabbnak érzi majd magát és valószínűleg lehiggad, nem bántja a hímet.

2014. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!